Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'tan yeni anayasa çağrısı Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'tan yeni anayasa çağrısı
Bürokratlık görevi sırasında temel eğitimi ve ortaöğretimi iyi gözlemlemiş ve birçok çalışma yapmıştı. Bu görevi sırasında dershanelerin kapanması ve liselere giriş sisteminin değiştirilmesinde zor ve önemli iki görevi üstlenmişti. FETÖ terör örgütü ile mücadele ederken çok tehdit de almıştı.

- DERSHANELERİN KAPANMASINDA BÜYÜK ROL OYNADI: Milli Eğitim Bakanlığı müsteşarlık görevine 2013’te başladığında, zor bir dönemde koltuğa oturdu. Nabi Avcı’nın Milli Eğitim Bakanı olduğu dönemde, 2 bin 240 dershanenin temel liseye dönüştürülmesi sürecinde önemli rol aldı. 2015’te dönüşüm süreci tamamlandığında 400’ü aşkın dershane kendi isteğiyle kapanmış, 250’ye yakını temel lise, diğerleri de özel okul ruhsatı almıştı.

- TEOG’U KALDIRDI, LGS’Yİ GETİRDİ: Dönemin Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı tarafından açıklanan liselere geçiş sistemi TEOG (Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi) yerine LGS’yi getirmişti. Okul notları ağırlıklı bu sistemde bazı haksızlıklar olduğu gerekçesiyle LGS’ye geçilmişti.