Orhan Pamuk’un en unutulmaz eserlerinden biri olan Masumiyet Müzesi, Disney Plus platformu tarafından dizileştiriliyor.

Türkiye’nin en önemli yazarlarından biri olan ve kariyerinde Nobel ödülü barındıran Orhan Pamuk, bugüne kadar pek çok başarılı roman yazmış olabilir. Bununla birlikte birçok okur için Orhan Pamuk’un en önemli eseri olarak Masumiyet Müzesi kitabı gösterilir. Romanda işlenen Kemal ve Füsun aşkı öylesine derin ve gerçekçi bir şekilde ele alınmıştır ki, okurların birçoğu bu hikayenin gerçek bir olaydan esinlenilerek kaleme alındığını düşünür. Öte yandan, kitapta bahsedilen Masumiyet Müzesi’nin ilerleyen yıllarda gerçekten Beyoğlu’nun arka sokaklarında hayat bulması da bu romanın ününe ün katmıştır.

İşte tüm bu sebeplerden dolayı birçok defa dizi olarak ekranlara geleceği haberleriyle gündeme gelen eser, sonunda gerçekten amacına ulaşıyor. Ülkemize hızlı bir giriş yapan ve şu ana kadar birçok yerli yapımcı ve senaristle anlaşma sağlayan Disney Plus, Masumiyet Müzesi’ni de dizi olarak çekip kullanıcılarının beğenisine sunacak.

Üstelik haberin bizzat Disney Plus’dan geliyor olması sebebiyle bu defa söylentilere de yer yok.

Bununla birlikte yerli dizi hakkında şu an için bildiklerimiz bunlarla sınırlı. Yani henüz dizinin ne çıkış tarihi ne de oyuncu kadrosu belli. Daha önce ortaya çıkan söylentilerde zengin ve yakışıklı Kemal’i canlandıracak olan kişinin Çağatay Ulusoy olacağı iddia edilmişti. Ancak bu söylentilerin Masumiyet Müzesi’nin başka bir dizileştirilme beklentilerinin ürünü olduğunu da hatırlatalım.