MasterChef Türkiye'de 2022 sezonu şampiyonun belli olmasına sayılı günler kaldı. Yavaş yavaş sona yaklaşırken 8 Ocak 2023'te ilk finalist olacak yarışmacı belli oldu. Bu akşam Kıvanç, Metin ve Ayaz arasında kıyasıya bir mücadele yaşandı. Peki, MasterChef 8 Ocak ilk finalist kim oldu? Masterchef'te kim kazandı?

Ayaz, Kıvanç ve Metin ilk finalist olabilmek için ter döküyor. Birbirinden lezzetli tabakları jüri önüne sunan yarışmacılardan hangisi ilk finalist olacak? MasterChef 8 Ocak ilk finalist kim oldu? Masterchef'te kim kazandı?

Lezzet yarışmacı MasterChef'te finale sayılı zaman kaldı. İlk üç için yarışan isimler arasından 4. olarak veda eden Görkem olmuştu. Ayaz, Kıvanç ve Metin ise finale adını yazdırmak için yeniden mutfağa girdi. MasterChef jürisi yarışmacılara bu aşamada yapacakları bildirildi.

Üç isme konsept veriliyor. Yarışmacılar ise bu konsepte yemekler çıkarıyor. İlk finalistin belli olacağı pazar akşamı ise üç yarışmacı vegan konsepte ilk olarak başlangıç yemeği yaptı. İkinci olarak seçilen deniz ürünü ile bir ana yemek çıkarılıyor ve son olarak da yine yarışmacıların seçtiği meyve ve ya meyveler bir tatlı tabağı çıkarılıyor. Jüri tabakları ise 30 üzerinden puanlıyor ve 90 puan üzerinden de değerlendiriyorlar. En çok puan alan ismini finale yazdıracak.

MASTERCHEF İLK FİNALİST KİM OLDU? 8 OCAK

Jüri üyeleri Mehmet, Somer ve Danilo şeflerin değerlendirmesi ve oylaması sonucunda Kıvanç-26, Metin-23, Ayaz-18 puan aldı.

Üç yarışmacı, ana yemek ile ikinci oyuna çıktı. Ana yemek tabakları değerlendirildi ve oylama yapıldı. Bunun sonucunda; Ayaz ikinci tabağından 23 puan aldı ve toplamda 41 puana ulaştı. Metin şeflerden 23 puan aldı ve 46 puana ulaştı. Kıvanç ise ikinci tabağı ile 23 puan toplayarak 49 puan oldu.

Metin, Kıvanç ve Ayaz üçüncü ve son oyuna çıktı. Bu aşamada yarışmacılar seçtikleri meyvelerle bir tatlı yaptı. Üçüncü tabağın ardından Ayaz toplamda 65, Metin 69 puan aldı ve finalist koltuğuna ilk gün veda eden Ayaz oldu.

Kıvanç toplamda 71 puan alarak ilk finalist oldu.