İsrail Cumhurbaşkanı Herzog, ABD Dışişleri Bakanı Blinken ile bir araya geldi İsrail Cumhurbaşkanı Herzog, ABD Dışişleri Bakanı Blinken ile bir araya geldi
Masterchef 2022'de iki finalist olan Kıvanç ve Metin şampiyon olabilmek için mücadele etti. Yarışın ilk etabında iki şampiyon adayı Türk mutfağı yorumlaması konsepti kapsamında üç tabak çıkardı. Yemeklerin yapımı için Metin ve Kıvanç'a 1 saat 45 dakika süre verildi. Kıvanç'ın menüsü; Ege, Anadolu ve bal kabağı mantarı oldu. Metin'in menüsü ise Antalya Piyazı (tırnak pide ile), İslim kebabı (siyez pilavı ile), nişasta helvası olarak açıklandı. Şefler tadım yaptıktan sonra oylamaya geçildi. İlk turda Kıvanç 20 puana Metin ise 18 puana ulaştı.

Yarışmacılar, ikinci tur için menülerini açıkladı. Kıvanç'ın ikinci tur menüsü, Ahtapot rüyası, kış ördeği ve Strudel oldu. Metin'in menüsü ise şöyle: buharda pişmiş ılık barbun, dolgulu kalkan, kakule toprağı üzerine melisa çiçek mousse. Yarışmacılara ikinci tur için 1 saat 45 dakika verildi. Yarışmacılar ikinci turda da yüksek puan alabilmek için kıyasıya mücadele etti. İkinci etap sonunda Metin 42, Kıvanç ise 41 puana ulaştı.

ŞAMPİYON BELLİ OLDU

Kıvanç; Somef Şef'ten 8, Danilo Şef'ten 8, Mehmet Şef'ten 8 puan aldı. Toplam 65 puana ulaştı.

Metin; Somer Şef'ten 9, Danilo Şef'ten 10, Mehmet Şef'ten 9 puan aldı. Toplam 70 puana ulaşan Metin şampiyon oldu.

SENEYE MASTERCHEF ALL STAR

Öte yandan Somer Şef yaptığı açıklamada seneye Masterchef'te All Star yapılacağını açıkladı.