• BIST 110.248
 • Altın 155,689
 • Dolar 3,8262
 • Euro 4,5259

  Market tur talebi

  14.07.2009 17:18
  TUREB üyesi ve Didim Ticaret Odası Turizm Grubu meclis üyesi Hikmet Atilla, 2009 yılı içerisinde market turlarının çıkarılması gerektiğini belirtti.
  Market tur talebi
  Market tur talebi Market tur talebi Market tur talebi

  Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Didim Ticaret Odası meclis üyesi Hikmet Atilla, “Bir kentin kalkınmasın da kurumlar arası dayanışma kadar, esnaflar arasın da ki dayanışmanın da önemli olduğuna inanıyorum. Sezon pek parlak değil, küresel krizin başladığı günden itibaren sıkıntının olacağı dile getirildi, fakat sıkıntının boyutu tespit edilmedi, yani kriz beklentilerin ötesinde vurdu, krizi gidermek için çözümler üretildi, üretiliyor ve üretilecek, tabi ki bizim de, yani Didim esnafı bizlerde çözümler üretmek, birbirlerimizi koruyup kollamak zorundayız. Didim"de yerli yabancı misafirlerimiz mevcut, bunlar için turlar düzenlenmekte, bu turlar içerisinde kültürel turlar olduğu gibi, alış veriş yani market turları da var. Market turların turu düzenleyen seyahat acentesine fazla bir getirisi olduğuna inanmıyorum, bundan dolayı da kısmi olsa da bazı seyahat acenteleri market türü turları programından çıkarmasalar da Didim marketini programlarına almış durumdalar” dedi.
  Market turların yaygınlaşması gerektiğini savunan Atilla, “Bu yaygınlaşmalı fakat Didim de ki esnafın durumu pek iç açıcı değil ve bazı kesimden yapılan market turların onları çok etkilediğine inandıklarını biliyorum. Her ne kadar aynı görüşü paylaşmasam da, sırf esnafa moral vermek, Didim esnafı arasındaki dayanışma ruhunu yükseltmek için, en azında 2009 yılı içerisinde Market turların programlardan çıkartılmasının yarar getireceğine inanıyorum. Bırakalım getirisi olmayan bu tür turları Seyahat Acentelerinden ziyade taşımacılık işlerini yapan kuruluşlar yapsın, bizler Türkiye"nin tarihi, kültürel ve arkeolojik yönlerini ön plana çıkartalım” şeklinde konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim