• BIST 110.157
 • Altın 155,685
 • Dolar 3,8490
 • Euro 4,5370

  Marc Pierrini Söke'ye geldi

  19.06.2008 14:50
  Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Marc Pierini, AK Parti'nin kapatılmasına ilişkin davayla ilgili; "Yargı süreci devam ediyor. Bu süreci takip ediyoruz" dedi.
  Marc Pierrini Sökeye geldi
  Marc Pierrini Söke'ye geldi Marc Pierrini Söke'ye geldi Marc Pierrini Söke'ye geldi

  Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Marc Pierini, AK Parti'nin kapatılmasına ilişkin davayla ilgili; "Yargı süreci devam ediyor. Bu süreci takip ediyoruz" dedi.
  Avrupa Birliği tarafından idare edilen Türkiye'nin katıldığı projeleri yerinde görmek ve incelemelerde bulunmak için Aydın iline gelen Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Marc Pierini; Söke'ye gelerek Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi'yi ziyaret etti. Beraberindeki heyet ile birlikte Söke Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi ile bir süre sohbet eden Büyükelçi Marc Pierrini; daha sonra basının karşısına çıkarak açıklamalarda bulundu.
  Söke'nin katı atık projesi ile içinde bulunduğu ve AB tarafından desteklenen Kuşatak projesi kapsamında Kuşadası'nda incelemelerde bulunduğunu söyleyen Marc Pierrini katı atık ve su projelerinden dolayı mutluluk duyduğunu belirtti. Projelerinin amacının Türkiye'nin AB normlarında desteklenmesi müzakere sürecinde Türkiye'de AB standartlarının sağlanması olarak değerlendiren Büyükelçi Marc Pierrini; "3 ay içinde Kuşatak kapsamında katı atık tesisi açıldığında Söke, Kuşadası bölgesinde nasıl farkın yaşanacağını göreceksiniz. Gerçekleştirilen projeler AB ve Türkiye müzakerelerinin uygulamadaki yansımaları" diye konuştu.
  Marc Pierrini Türkiye gündeminde yer alan AK Parti'nin kapatılması davası ile ilgili soruya ise; "Yargı süreci devam ediyor. Bu süreci yakından takip ediyoruz. Bekleyeceğiz ve sonucu göreceğiz" diye cevaplandırdı.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim