• BIST 109.050
 • Altın 153,876
 • Dolar 3,8375
 • Euro 4,5051

  Manisa'da gerginlik

  13.07.2009 17:28
  MANİSA'da, AKP'liler ile MHP'liler arasındaki sözlü tartışmalar kızışmaya başladı. AKP İl Başkanı Mustafa Uyumaz'ın MHP'li Belediye Başkanı Cengiz Ergün'i istifiya davet etmesi, MHP'lilerin sert tepkisine neden oldu.
  Manisada gerginlik
  Manisa'da gerginlik Manisa'da gerginlik Manisa'da gerginlik

  MHP İl Başkanı Ersoy Arslan ise yeni bir iddia ortaya atarak, AKP İl Başkanlığı tarafından astırılan bayrakların Manisa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'ne fatura edildiğini ileri sürdü. AKP'li eski belediye başkanı Bülent Kar ise, bayrakların parasını dairesini satarak ödediğini savundu.

  29 Mart seçimlerinde Manisa Belediyesi AKP'den MHP'ye geçti. Son günlerde MHP'li Belediye Başkanı Cengiz Ergün ile AKP'li eski Belediye Başkanı Bülent Kar arasındaki sözlü atışmalar partililere de yansıdı. AKP Manisa İl Başkanı Mustafa Uyumaz dün bir açıklama yaparak, MHP'li Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ü istifaya çağırdı. Uyumaz'ın bu açıklamasına MHP Manisa İl Teşkilatı'ndan sert bir yanıt geldi. MHP İl Başkanı Ersoy Arslan, parti binasında gerçekleştirdiği açıklama ile hem MHP'li Belediye Başkanı Cengiz Ergün'e yapılan ağır eleştirilere cevap verdi, hem de yeni iddialar ortaya attı.

  `BREMEN MIZIKACILARI GİBİLER'
  Arslan, Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ü istifaya davet eden AKP'nin il ve ilçe başkanlarını hayretle izlediğini belirterek, "Adeta Bremen Mızıkacıları gibi hareket ediyorlar. Sazı önce koronun büyük elemanı çalıyor, sonra o bırakıyor küçük eleman devam ediyor. Manisa Belediyesi'nin lojmanlarını, ticari mekanlarını, çok değerli arsalarını haraç mezat satan, devlet kurumlarına olan borçlarını ödemeyen, buna rağmen borç batağına saplanan bir belediyecilik zihniyetinin temsilcileri olduklarını ne çabuk unuttular" dedi.

  MHP İl Başkanı Arslan, MHP'li Belediye Başkanı Cengiz Ergün'e yapılan eleştirilere cevap verdikten sonra kendilerinden önceki belediye döneminde AKP İl Başkanlığı tarafından astırılan bayrakların Zabıta Müdürlüğü'ne fatura edildiğini iddia etti. Elindeki üç özel firmaya ait faturanın fotokopileri ile birlikte açıklama yapan Arslan şöyle konuştu:

  "Kamuoyuna sunduğumuz üç adet faturanın fotokopisi AKP Teşkilatı'na araştırmak için iyi bir tez konusu olur. AKP Belediyeciliği dönemi zamanında 3- 4 ve 17 Mart tarihlerinde AKP İl Teşkilatı tarafından şehir merkezinin muhtelif yerlerine özel bir firma tarafından parti bayrakları astırılmış. Bunların faturasının AKP İl Başkanlığı'na kesilmesi gerekirken, Zabıta Müdürlüğü'ne kesilmiş. AKP İl Teşkilatı ile Zabıta Müdürlüğü'nün ne alakası var. Önce buna cevap versinler. Edindiğimiz bilgilere göre Zabıta Müdürlüğü tarafından bayrakları asan özel firmaya 88 bin 600 TL ödenmemiş. Bunun ödemesi kime kaldı, tabiki MHP'li belediyeye kaldı. Şimdi buna cevap versinler. AKP ile Zabıta Müdürlüğü'nün ilişkisi nedir?"

  BİR AÇIKLAMA DA AKP'DEN
  MHP'nin ardından AKP İl Teşkilatı'nda İl Başkanı Mustafa Uyumaz ve Manisa eski Belediye Başkanı Bülent Kar bir açıklama yaptı. İl Başkanı Mustafa Uyumaz, MHP'li Belediye Başkanı Cengiz Ergün'e seslenerek, "Bir borç ve yolsuzluk hikayesinin arkasına düştün gidiyorsun. Aç gözünü nasıl hizmet yapılır ona bak. 100 günlük icraatında ortaya attığın yolsuzluk iddialarına bile AKP'li belediye başkanı tarafından soruşturma açılmış. Yalan ve iftira ile bir yere varamazsınız" dedi.

  `DAİREMİ SATIP ÖDEDİM'
  Belediye eski Başkanı Bülent Kar ise bayrakları asan firmaya ödenecek 88 bin 800 TL'lik faturayı pazarlıkla 36 bin TL olarak kendisinin ödediğini söyledi. Ayrıca tüm propaganda ücretlerini de dairesini satarak karşıladığını ileri süren Kar şöyle evam etti:

  "Eğer imzaladığım 400 yataklı hastane yerini Sağlık Bakanlığı'na vermezlerse, devletin yapacağı 70 milyon TL'lik yatırım dışarıya gider. Manisa'nın ilçeleri, üçüncü basamak sağlık hizmeti almak için İzmir'e gitmeye devam edecek. İstihdam edilmesi beklenen bin kişi de işşizler ordusu olarak kalacak. Belediye başkanı 100 gündür belediyede karıştırmadık dosya bırakmadı, bir yolsuzluğumuzu bulamadı. Hani yolsuzluk nerede? Belediye Başkanı daha İller Bankası'nın yolunu bilmiyor. Seyir tepesinden Manisa'yı seyretti mi hiç? Bir seyretsin kuşbakışı nasıl şehircilik yapılır görsün. Seçimlere kadar, işyerindeki odasında bilgisayar başında borsa oynamaktan başka ne yaptı?"

  Diğer Haberler
 • Demirtaştan Akla Ziyan İddia!05 Ekim 2012 Cuma 08:37
 • Vekilin İsteği Başka!05 Ekim 2012 Cuma 08:36
 • Hüseyin Çelik: Panik yapmayın!04 Ekim 2012 Perşembe 20:18
 • Hüseyin Aygünden ilginç iddia04 Ekim 2012 Perşembe 20:07
 • MHPnin Neden Evet Dediği Belli Oldu04 Ekim 2012 Perşembe 14:46
 • Muharrem İnce Meclisi birbirine kattı04 Ekim 2012 Perşembe 14:44
 • CHPli heyetten ilk açıklama03 Ekim 2012 Çarşamba 22:45
 • Seçim teklifi komisyondan geçti03 Ekim 2012 Çarşamba 21:00
 • CHPden sağduyu çağrısı03 Ekim 2012 Çarşamba 20:55
 • BDPden ilk yorum Kaplandan03 Ekim 2012 Çarşamba 20:52
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim