• BIST 107.303
 • Altın 153,156
 • Dolar 3,7141
 • Euro 4,3624

  Malay Nazilli'ye veda etti

  25.04.2009 11:39
  Aydın Valisi Mustafa Malay, Nazilli’de veda ziyaretlerinde bulundu.
  Malay Nazilliye veda etti
  Malay Nazilli'ye veda etti Malay Nazilli'ye veda etti Malay Nazilli'ye veda etti

  Kaymakamlık başta olmak üzere Belediye Başkanlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü, Polis Meslek Yüksek Okulu, Jandarma Bölük Komutanlığı, Nazilli Ticaret Odası"nı ziyaret eden Vali Malay, her zaman adaletten ve dürüstlükten yana olduğunu, bu anlayışını da memuriyeti boyunca sürdürdüğünü ifade etti.
  Kendi isteği ile Ankara Merkez Valiliğine atanan Aydın Valisi Mustafa Malay veda ziyaretlerini sürdürüyor. Aydın"ın en büyük ilçesi olan Nazilli"ye gelen ve sık sık ziyaretlerde bulunduğunu ifade eden Vali Malay, her sözünde Nazilli"yi çok beğendiğinin altını çizdi. İlk olarak sabah kahvaltısı için Sümerpark"ta Nazilli"de bulunan kurum ve kuruluşların müdürleri ile bir araya gelen Malay, burada yaptığı konuşmada her zaman adaletten ve dürüstlükten yana olduğunu, bu anlayışını da memuriyeti boyunca sürdürdüğünü ifade etti.
  Kahvaltıda ilk konuşmayı yapan Nazilli Kaymakamı Caner Yıldız, sık sık gerçekleştirdikleri bu kahvaltının bir veda kahvaltısı olmasından dolayı duyduğu üzüntüyü ifade ederek “Gerçek samimi bir duygumu ifade etmek istiyorum. Ben bugünkü kahvaltının normal bir kahvaltı olmasını tercih ederdim. Bir ayrılık kahvaltısı bir veda kahvaltısı olmasını arzu etmezdim. Sayın Valimizin kendi isteğiyle tayini çıkması dolayısıyla Nazilli"mize veda için geldiler. Bu kahvaltıda vesile oldu. Ama her başlangıcın mutlaka bir sonu oluyor. Görevinde aynı şekilde başlangıcı ve sonu var. Her şeyinde bir başlangıcı ve sonu mutlaka olacaktır. Bu iki nokta arasında çizginin düzgün ve stabil olması, özellikle konu yöneticilik olunca tabi daha çok önem arz ediyor. Aydın"ı yönetmek hakikaten çok zor bir görevdir” dedi.
  Her ayrılışta elbette ki bir üzüntülerin yaşandığına işaret eden Vali Malay da, “Gerçek olan ayrılıktır. Bazı ayrılıklar kısa zaman sonra olur, bazıları da uzun zaman sonra olur. Ama annenizden, çocuklarınızdan, eşinizden ve dostunuzdan ne kadar severseniz sevin bir gün ayrılacaksınız. Önemli olan ayrıldığımız yerde iyi dostlar bırakmaktır. Benim bürokrasim adaletten ve dürüstlükten yana olmuştur. Adaletli, dürüst ve tarafsız görev anlayışımı memuriyet hayatım boyunca devam ettirdim. İki ses benim için çok önemliydi. Hakkın sesi ve halkın sesi bu sesleri dinlediğiniz zaman yanlışlardan kurtuluyoruz. Ama bu sese çok iyi kulak vermemiz gerekiyor. Aile ortamında, arkadaşlık, komşuluk ve kamu görevinde de böyledir. Bu seslere kulak verdiğimiz zaman yanlış yapmayız. Bende elimden geldiği kadar bu iki sesi dinledim. Tabi bazen dürüstlük, adaletli olmak aleyhinize dönebilir. Ama kısa bir süre döner. Çünkü Allah her zaman için doğruların yardımcısıdır. Siz doğrudan şaşmadığınız müddetçe er veya geç onun mükâfatını görürsünüz. Çünkü benim büyüme tarzım, yetişme tarzım çileli bir yolculuktan geçtim. Çalışmamak için hiçbir mazeret olamaz” diye konuştu.
  Sümerpark"taki ziyaretin ardından Vali Malay, İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Çolak, Bozdoğan Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, Sultanhisar Kaymakamı Orhan Mardinli ve Kuyucak Kaymakamı Nuri Özder ile birlikte sırasıyla İlçe Kaymakamı Caner Yıldız, Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Nazilli Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yaşar Özen ve İlçe Emniyet Müdürü Abdullah Günal"ı makamlarında ziyaret ederek vedalaştı. Vali Malay"a veda ziyaretleri sırasında Nazilli hatırası olarak çeşitli hediyeler verildi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim