banner4

Netflix'in yeni Türk dizisi Atiye'yi sarsan ölüm

'Hakan: Muhafız'ın ardından Netflix'in ikinci yeni Türk dizisi olan Atiye oyuncuları ve yapımcıları, sette yaşanan ani ölümün şokunu yaşıyor. Olay sonrası açıklama yapılan Sinema Televizyon Sendikası tarafından ihmal olduğunu öne sürülerek, "Olayı yakından takip edeceğiz" denildi.

Netflix'in yeni Türk dizisi Atiye'yi sarsan ölüm
banner26

Beren Saat, Mehmet Günsür, Metin Akdülger, Civan Canova ve Başak Köklükaya'yı buluşturan Netflix'in ikinci Türk dizisi Atiye (The gift) setinde feci bir olay yaşandı.

Yapımcılığını OG Medya'nın üstlendiği Atiye dizisinin setinde boya işlerini yapan Hasan Karatay geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybetti.

Sette çalışırken yüksek bir noktadan düştüğü öğrenilen Karatay apar topar hastaneye kaldırıldı. Beyin ölümü gerçekleştiği anlaşılan genç set çalışanının, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığı ifade edildi.

Konu ile ilgili olarak Sinema Televizyon Sendikası açıklama metni yayınladı. Yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Atiye dizisinin setinde çalıştığı sırada, ağır ihmal sonucu merdivenden düşüp ağır yaralanan ve bir süredir yoğun bakımda olan meslektaşımız set işçisi Hasan Karatay'ın vefat haberini üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Ailesine ve yakınlarına sabır diliyoruz"

"Hasan Karatay'ın sette ambulans ve iş güvenliği uzmanı olmaksızın sigortasız çalıştırıldığına dair bilgiler tarafımıza ulaşmıştır. İş cinayetleri kader değildir. Tehlikeli sınıfta yer alan sette, yeterli iş güvenliği önleminin alınmadığı ve yapım şirketinin kusurlu olduğu açıktır."

"Setlerde ölmek istemiyoruz. Setlerde iş güvenliği uzmanı istiyoruz. Yaşanan bu acı olayı yakında takip edeceğimizi kamuoyuna duyuruyoruz"

Kaynak: www.gaste24.com

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2019, 18:15

banner68