banner4
banner23

Kezban Arca Batıbeki kimdir?

Türk ressam, grafiker ve fotoğrafçı Kezban Arca Batıbeki, "Vaad Edilmemiş Topraklar" isimli yeni kişisel sergisiyle gündemde… Sanatçının eserlerini ve çalışmalarını takip edenler internette sıklıkla ‘Kezban Arca Batıbeki kimdir?' sorusunu aratıyor. İşte Kezban Arca Batıbeki hakkında bilinmeyenler…

Kezban Arca Batıbeki kimdir?
banner8

Pilevneli Mecidiyeköy'de açılan "Vaad Edilmemiş Topraklar" isimli yeni sergisiyle gündeme gelen Kezban Arca Batıbeki sanatseverlerin en çok merak ettiği konuların başında geliyor. İnternette ‘Kezban Arca Batıbeki kimdir?' soruları soruluyor. İşte Kezban Arca Batıbeki'in hikayesi…

Kezban Arca Batıbeki; "Vaad Edilmemiş Topraklar" isimli yeni kişisel sergisi ve sergi için hazırlanan kitabıyla sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. 12 Şubat'ta Pilevneli Mecidiyeköy'de açılan kişisel sergisi "Vaad Edilmemiş Topraklar" 24 Mart 2019 tarihine kadar devam edecek.

"Vaad Edilmemiş Topraklar" sergisi ile Batıbeki, kolajlarında kullandığı imgelerinde; mültecilerin otantik temsiliyeti ya da marjinalleştirilmesi riskine karşı her zamanki mesafeli tavrını korurken, kendine özgü sanatsal yorumlama pratiğiyle temayı dengeli ve yaratıcı bir aktarımla, farklı bir şekilde ele alıyor. Sanatçının internetten ve basılı yayınlardan elde ettiği, sınırlar ve ulaşılan yeni topraklardaki insanlık hallerine dair görüntüler, düşsel ve aynı zamanda ideal olarak tanımlanan manzaraları merkezine aldığı resimlerin gerçeküstü sahneleriyle kaynaşıyor ve bizi insanlık durumlarına karşı sorularla baş başa bırakıyor.

KEZBAN ARCA BATIBEKİ KİMDİR?

Türk ressam, grafiker ve fotoğrafçı Kezban Arca Batıbeki, Türk sinemasında 100'den fazla filme imza atan Atıf Yılmaz'ın kızıdır. 1956 İstanbul doğumlu olan Kezban Arca Batıbeki, 1980 yılında İstanbul Devlet Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu Grafik Sanatlar Bölümü'nden mezun oldu. 1983 te gittiği ve uzun süre kaldığı Oxford ve Londra'da resim üzerine yoğunlaştı. 1984 ten itibaren popüler kültür ve üzerine yaptığı resimlerle Çağdaş sanat ortamında tanınmaya başladı. 21 kişisel sergi açtı, birçok yurtiçi ve yurtdışı karma sergiye katıldı.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2019, 12:04