banner83

Bülent İnal komedide oynamak istiyor

Ağırbaşlı tarzıyla dikkat çeken Bülent İnal, komedi rollerde de oynamak istediğini söylemesine rağmen seyircinin gözündeki imajı kırmanın zorluğuna değinerek “Bunu sinemada denemek lazım” dedi.

Bülent İnal komedide oynamak istiyor
banner94
banner26

Derviş Zaim’in yönettiği ‘Balık’ adlı sinema filminde köylü bir balıkçıyı canlandıran Bülent İnal, komedi rollerde oynamak istediğini açıkladı. Hep ciddi ve ağır karakterlerde izlediğimiz İnal,“İşimiz oyunculuk. Bir gün oynarız ama dizide biraz sıkıntılı oluyor. Seyircinin gözünde bir imajınız oluştuğu vakit onu kırmak, tersine çevirmek, biraz riskli olabiliyor ve bu riski hiçbir yapımcı üzerine almak istemiyor. Yani ‘ben komedi oynamak istiyorum’ diye gittiğinizde sizi nazikçe redderler! O yüzden size seyircinin gözünde nasıl bir imajınız varsa o roller çizilir. Siz de TV’de bunu yaparsınız, bunun kaçarı yok! Ama sinema da olabilir. Ya da kendinize çok güveniyorsanız, büyük bir risk alıp o yola girebilirsiniz” diyerek seyircinin gözündeki imajın kırılmasının zorluğundan şikayet etti.

KENDİMİZİ KANITLARSAK RAĞBET GÖRÜR

İnal, sözlerini “Kendimizi kanıtlarsak ondan sonrası için rağbet görebilir. Bir insan komedide çok iyidir,bir diğeri dramda çok iyidir. İlla herkesin her şeyi aynı başarıda yapması da pek mümkün değil. Olmaya da bilir.”dedi. 

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2014, 14:47

banner102