banner339
banner274

'3. Çevrimdışı Uluslararası Şiir Festivali' başlıyor

Üçüncü 'Çevrimdışı İstanbul Uluslararası Şiir Festivali', 4 - 6 Nisan tarihleri arasında, 10 ülkeden toplam 20 şairin katılımıyla gerçekleştirilecek.

'3. Çevrimdışı Uluslararası Şiir Festivali' başlıyor
banner354

‘Şiir 4.0: Yapay Sinir Ağları' temasını gündeme getirecek olan festivalin onur konuğu ülke Macaristan, onur konuğu şairiyse Metin Celal.  Festival kapsamında şiir performanslarının yanı sıra çeviri atölyesi, üniversite etkinlikleri, sanat rotası yürüyüşü, şarap tadımı, yuvarlak masa toplantısı, dans ve müzik performansları düzenleniyor. Çağdaş dansçı Yazı Köz performansı, Hezarfen Orkestra'nın kurucusu, dünyaca viyola virtüözü Ulrich Mertin de vereceği konserle festivale renk katıyor. Macaristan'ın konuk ülke olduğu festivalde bu yıl Metin Celal onur konuğu olarak ağırlanıyor.

2009 yılında gerçekleştirilen ve yüzün üzerinde genç yazarın katıldığı efsanevi Word-Express yolculuğunun 10'uncu yılının da kutlanacağı festivalde, Avrupa festivaller birliği Versopolis'in özel bir etkinliği gerçekleştirilecek ve seçilmiş etkinlikler Literary Europe Live programı kapsamında dünyanın her yerinden seyredilebilecek. 

ETKİNLİKLER ÜCRETSİZ

Başkanlığı şairler Efe Duyan ve Gökçenur Ç.'nin tarafından yapılan, koordinatörlüğü Selahattin Yolgiden tarafından üstlenilen festivalin organizasyon kurulunda Ayşegül Gürsel Duyan, Çağla Meknuze, Emrullah Alp, Güray Yolukar ve Tunca Çaylant bulunuyor. Festivale; Metin Celal (Onur Konuğu), Anastasia Gavrilovici (Romanya), Anat Zacharia (İsrail), André Ferenc (Macaristan/Romanya), Anna Terék (Macaristan/Sırbistan), Benji Horvath (Macaristan/Romanya), Claudiu Komartin (Romanya), Hajnal Csilla Nagy (Macaristan /Slovakya), Ivan Hristov (Bulgaristan), Marko Pogacar (Hırvatistan), Mehmet Altun (Türkiye), Milan Dobricic (Sırbistan), Nia Davies (Galler), Nurduran Duman (Türkiye), Pelin Özer (Türkiye), Phoebe Giannisi (Yunanistan), Radu Vancu (Romanya), Rhys Trimble (Galler), Umut Yalım (Türkiye), Yaprak Damla Yıldırım (Türkiye) şiirleriyle katılacak. Festival kapsamında tüm etkinlikler ücretsiz olacak.

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2019, 11:42
banner218

banner344

banner343

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k