Ankara'da "Kürt Ahmet" olarak tanınan ve yeraltı dünyasından olduğu bilinen Ahmet Turgut adına memleketi Haymana’da meydan ve park açıldı.

T24'ün haberine göre, açılıştan bir gün önce AKP'li Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut tarafından cep telefonlarına SMS’le davet gönderildi.

1694603698980-oo.jpg

Pazartesi günü ise “Ahmet Turgut Meydanı ve Parkı Açılışı” gerçekleştirildi. Aynı program çerçevesinde okulların eğitim yılına başlaması kapsamında, “İlköğretim Haftası Kutlaması”nın yanı sıra çocuk şenliği ve konser düzenlendi.

Meydan ve parkın açıldığı Sındıran Mahallesi, aynı zamanda Turgut ailesinin memleketi.

Scooter Terörü Tam Gaz Devam Ediyor! Scooter Terörü Tam Gaz Devam Ediyor!

1694603676719-f-5-v-6-hog-xg-aa-tp-o.jpg

Park ve meydan açılışını gerçekleştiren Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut, Kürt Ahmet lakaplı Ahmet Turgut’un en büyük oğlu.

Haymana Belediyesi, açılış programını, sosyal medya paylaşımıyla da kamuoyuna duyurdu.

BORA KAPLAN SORUŞTURMASIYLA BAĞLANTI

Suç örgütü lideri olmakla suçlanan ve eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile bağlantısı olduğu iddia edilen Ayhan Bora Kaplan'ın sorgu tutanağı ortaya çıkmıştı. Kaplan, sorgusunda dönemin Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Alp Aslan'ın kendisinden 250 bin dolar rüşvet istediğini öne sürmüştü.

Kaplan'ın işaret ettiği Alp Aslan'ın adı, yer altı dünyasının önde gelen isimlerinden Kürt Ahmet lakaplı Ahmet Turgut'un oğlu Şahin Turgut'un Ankara'da bir restoranda polisler tarafından darbedilmesi ve şikâyetinin geri çektirilmesi olayında da geçmişti.

Talimatın Aslan'dan geldiği savunulurken, bu olayda kamera görüntülerinin polisler tarafından yok edildiği iddia ediliyordu.