• BIST 107.303
 • Altın 153,156
 • Dolar 3,7141
 • Euro 4,3624

  Madenciler birarada

  01.03.2009 22:13
  Kuşadası Korumar Otel'de dört gün süren "7.Endüstriyel Hammaddeler Sempozyumu" sona erdi.
  Madenciler birarada
  Madenciler birarada Madenciler birarada Madenciler birarada

  Uluslararası madencileri buluşturan 7.Endüstriyel Hammaddeler Sempozyumu, 1995 yılından bu yana iki yılda bir TMMOB Maden Mühendisleri Odası İzmir Şubesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Maden Mühendisliği Bölümü işbirliği ile düzenleniyor. Bu yıl yedincisi düzenlenen Uluslararası Endüstriyel Hammaddeler Sempozyumu kapsamında bir de sergi açıldı.
  Kuşadası Kaymakamı Mustafa Esen tarafından açılan serginin ardından başlayan sempozyumda Madencilik ve Endüstriyel Hammaddeler Sektöründen akademisyen, şirket ve bilim adamları 45 sözlü ve 9 poster sunumu gerçekleştirdi.
  Büyük ilgi gören sempozyumda, bildirilerde endüstriyel hammaddelerin üretim ve hazırlama tekniklerindeki yeni uygulamalara ve teknolojik gelişmeye yönelik çalışmalara yer verildi. Kuşadası Kaymakamı Mustafa Esen'in açılışını yaptığı sempozyum sergisinde ise Türkiye'de üretim yapan ve endüstriyel hammadde üreticilerine teknolojik katkı koyan önemli firmalar ürünlerini sergileme fırsatı buldu. Serginin açılışına Kaymakam Esen'in yanı sıra Dokuz Eylül Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümü Sempozyum Başkanı
  Prof.Dr.Üner İpekoğlu, Dokuz Eylül Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof.Dr. İlknur Cöcen, Dokuz Eylül Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümü'nden Sempozyum Başkanı Prof.Dr.Üner İpekoğlu, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr .Sami Aksoy, Maden Mühendisleri Odası Genel Başkanı Mehmet Torun katıldı.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim