Apple hayranlarının büyük bir merakla beklediği ve artık tanıtımına sayılı saatlerin kaldığı MacBook Air hakkında yeni bilgiler var.

Teknoloji dünyasının gözünü kulağı Amerika Birleşik Devletleri’nde. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Apple tarafından düzenlenen Worldwide Developers Conference tarihi geldi çattı.  Konferans Türkiye saatiyle 6 Haziran Pazartesi günü saat 19:50’de başladı. 

Bugün gerçekleşen konferansta tanıtılması beklenen yeni MacBook Air, duyumcuların hakkında bilgi verdiği son Apple ürünü olabilir. Gelen bilgilere göre, yeni MacBook Air 4 farklı renk seçeneği ile satışa sunulacak. Eğer daha önce bir MacBook Air ile ilgilendiyseniz bir önceki modelin gümüş, altın ve uzay grisi renk seçeneklerine sahip olduğunu hatırlıyor olabilirsiniz.

Ming-Chi Kuo tarafından verilen bilgiye göreyse, bu sene tanıtılacak olan yeni modelde bu üç renge ilave olarak koyu mavi renk seçeneği de eklenmiş olacak. Öte yandan var olan altın renginin de değişeceği ve biraz daha tatlı bir sarıya bürüneceği gelen bilgiler arasında.

MacBook Air ile ilgili en büyük beklenti ise kullanılacak işlemcisinin geliştirilmesi olarak gösteriliyor. Çünkü en son karşımıza 2020 yılında çıkan Air modelinde o zamanın yeni işlemcisi M1 kullanılmış ve bu Apple hayranlarını fazlasıyla sevindirmişti. Bu sefer ki beklenti ise, yeni cihazın karşımıza M2 ile çıkması.