Fenerbahçe, Jorge Jesus'un beklenen ayrılığının ardından yeni bir karmaşa ortamına girebilir. Jesus öncesi uzun süre hoca arayan Fenerbahçe'de, Başkan Ali Koç'un 'İyi hocalar buraya gelmek istemiyor' itirafında bulunmuştu. Koç, peşinde olduğu Mircea Lucescu'dan aldığı cevapla yine bir krizin eşiğinde.

Fenerbahçe'de Jorge Jesus ile yolların ayrılması an meselesi. Türkiye Kupası finalini bekleyen Fenerbahçe'de, kupa kazanılsa dahi Portekizli hoca gidebilir.

Jesus'un Suudi Arabistan Milli Takımı'ndan teklif aldığı ve yıllık 10 milyon dolarlık bu devasa teklifi kabul edeceği iddia ediliyor. Fenerbahçe ise Jesus'un yerine Mircea Lucescu'yu düşünüyor.

Ancak 77 yaşındaki Luce, Türkiye'de bir kez daha çalışma fikrine uzak. Rumen basınında çıkan haberlere göre tecrübeli hoca, Fenerbahçe'nin teklifini geri çevirdi.

T24 Romania'da yer alan haberde, Lucescu'nun Ali Koç'a, "Bu yaştan sonra kaos ortamını kaldıramam" dediği ve yoluna Ukrayna'da devam edeceği yazıldı.

Lucescu, Dinamo Kiev ile 2024 yılına kadar sözleşme imzalamıştı. 1 yıllık kontratı kalan Luce, ardından kariyerini noktalayabilir.