• BIST 109.015
 • Altın 154,118
 • Dolar 3,8310
 • Euro 4,5185

  Londra'da bizi temsil etti

  20.05.2008 13:56
  ECOO- Avrupa Optometri ve Optik Konseyi; Londra Queen Elizabeth Conference Centre salonlarında gerçekleşmiştir.
  Londrada bizi temsil etti
  Londra'da bizi temsil etti Londra'da bizi temsil etti Londra'da bizi temsil etti

  AYDINPOST ÖZEL

  ECOO- Avrupa Optometri ve Optik Konseyi; Londra Queen Elizabeth Conference Centre salonlarında gerçekleşmiştir. Ülkemizi; Genel Başkanımız Sayın Abdullah Aydın, Aydın Şubemiz Başkan Yardımcısı Sayın İbrahim Durak ve Sayın Pınar Bedirli temsil etmişlerdir.

  Mr. Benedek Raak (Macaristan Başkanı), Mr. Joachim Goerdt (Almanya ZVA Başkan Yardımcısı), Sayın Abdullah Aydın, Mr. Thomas Nosch (Almanya ZVA Başkanı), Mr. Wolfgang Cagnolati (ECOO Başkan Yardımcısı - Avrupa Diploması Çalışma Grubu Başkanı), Sayın İbrahim Durak

  ECOO Genel Kurulu öncesi, Mesleki Hizmet Komitesi yıllık çalışma programı dâhilinde oluşturdukları “Blue Book” (Mavi Kitap) hakkında bilgi verdi. Üye ülkelerin istatistikî verilerinin detaylı açıklamalarının bulunduğu Mavi Kitap hakkındaki çalışmalar sona erdiğinde ECOO web sitesinde yayınlanmasının ardından tüm üye ülkelere gönderilecektir. Ayrıca; CLEER Projesi olarak adlandırılan Kontakt Lens Avrupa Delil Raporu doğrultusunda, plan kontakt lenslerin Tıbbi Cihaz Yönetmeliği kapsamına alınması için çalışmaların sürdürüldüğü açıklanmıştır. Nisan 2008 itibarıyla göz sağlığı uzmanlarının (Oftalmologlar, kanunlar vasıtasıyla kontakt lens uygulama alanında hak sahibi optometristler ve optisyenler) CLEER projesi anketine ülkelerindeki vakaların girişini yaptıkları takdirde elde edilecek veriler doğrultusunda hazırlanacak stratejik raporun büyük önem taşıdığı belirtilmiştir. Mesleki Hizmet Komitesi"nin diğer önemli bir girişimi ise internet ortamındaki satışlar konusunda olmuştur. İspanya"daki girişimler neticesinde internet kanalıyla satış yapan birçok sitenin kapatılmasını sağladıklarını, bunu bir rapor halinde örnek olması amacıyla tüm üye ülkelere göndereceklerini belirterek nihai raporun İstanbul toplantısında sunulacağını söylemişlerdir.

  Toplantıdan Görüntü

  Eğitim Komitesi; Doğu ve Batı arasındaki farklılıkların giderilmesi ve eğitmenlerin eğitilmesi amacıyla oluşturulan Avrupa Optometri ve Optik Akademisi Taslak Tüzüğü"nü üyelerin görüşlerine sunmuştur. Krakow toplantısında Avrupa Akademisi"ne ait ilk fikirlerin ortaya atılması ardından 2007"de Akademi"nin ilk tüzük taslağı çıktı (Lizbon toplantısı) ve Akademi"nin yapısı oluştu. İstanbul"daki Kasım toplantısında da konseptinin belirlenmesinin ardından ihalelerin açılarak gerekli değerlendirmelerin tamamlanacağı söylenerek Akademi bünyesinde; Yönetim Komitesi, Üniversite ve Okullar Komitesi, Avrupa Diploması Sınav Komitesi ve Sürekli Eğitim Komitesi adıyla 4 Komite"nin yapılandırılacağı belirtilmiştir.

  Toplantıdan Görüntü

  Ayrıca; Diploma Çalışma Grubu Başkanı Sayın Wolfgang Cagnolati'nin açıklamalarına göre; Avrupa Diploması"nın daha etkin hale getirilmesi ve diploma sürecindeki eğitim ve sınavların yeniden yapılandırılması düşünüldüğü izlenmiştir.

  Sayın İbrahim Durak Sunumunu yaparken

  2007 çalışma dönemimizde yaptığımız teklif doğrultusunda, ECOO Yönetim Kurulu 7-10 Kasım 2008 tarihleri arasında ECOO Genel Kurulu"nun İstanbul"da yapılmasını Londra Genel Kurul toplantısında üyelerin görüşlerine sunmayı kararlaştırmıştı. ECOO Genel Kurulu/ İstanbul için Aydın Şubemiz Başkan Yardımcısı Sayın İbrahim Durak"ın sunumu, katılımcı üye ülke temsilcileri tarafından takdirle karşılanarak oybirliğiyle kabul edilmiştir.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim