LG'nin yeni CineBeam PU700R 4K UHD projektörü, Amerika Birleşik Devletleri'nde piyasaya sürüldü. Kompakt bir tasarıma ve 1.2 fırlatma oranına sahip olan CineBeam PU700R 4K, en fazla 120 inç genişlikte görüntüler üretebilir ve 1.000 ANSI lümen parlaklık sunabilir. Cihaz, CES 2023 etkinliğinde ilk defa gösterildi ve bu gösterimin ardından Kore ve Avrupa Birliği'nde satışa sunuldu.

LG'nin bu yeni projektörü, Samsung'un The Freestyle modeline benzer bir tasarım özelliği taşır. Bu, 90 dereceye kadar değişen açılara izin veren, dönebilir bir ayağa sahip yuvarlak bir tasarım. Cihazın RGB LED ışık kaynağının yaklaşık 30.000 saat ömrü bulunuyor. Ayrıca, LG CineBeam PU700R, HDR10, HDR ve HLG çıkışlarını destekler. En iyi görüntü sonuçları için keystone düzeltme aracı da kullanılabiliyor. Kullanılmadığı zamanlarda, projektör yedi farklı renkte ortam aydınlatması sağlar.

Cihaz, Smart webOS işletim sistemi üzerinde çalışır ve Apple TV, YouTube, Disney+ gibi bir dizi akış uygulaması sunar. Apple AirPlay 2 veya Screen Share ile cep telefonunuzdan kablosuz olarak içerik yayınlayabilirsiniz. Dahası, projektör Apple Home ile uyumludur ve dahili 5W mono hoparlörler bulunmaktadır.

Telefon kullanıcıları dikkat! Basit hatalar bataryanın ömrünü kısaltıyor: İşte doğru şarj etme yöntemleri.... Telefon kullanıcıları dikkat! Basit hatalar bataryanın ömrünü kısaltıyor: İşte doğru şarj etme yöntemleri....

LG'nin CineBeam PU700R projektörüne, Bluetooth üzerinden harici hoparlörler de bağlanabilir. HDMI 2.1 ARC, USB-A ve USB-C bağlantı noktaları, cihaza yapılan kablolu bağlantıları mümkün kılar.

CineBeam PU700R 4K'nın ağırlığı 3.1kg ve boyutları 6.4 x 12.0 x 5.7 inç'tir. Fiyatı 1.699 dolar olarak belirlendi ve LG, 11 Haziran'a kadar gerçekleştirilecek satın almalar için 300 dolar değerindeki bir LG XBOOM 360 Bluetooth hoparlörü hediye ediyor.