Necip Hablemitoğlu suikastı soruşturmasının firari şüphelisi emekli Albay Levent Göktaş adına açılan hesaptan açıklama yapıldı: Yarın video çekeceğim.

Necip Hablemitoğlu suikasti soruşturması kapsamında hakkında gözaltı kararı çıkarılmadan hemen önce kayıplara karışan emekli Albay Levent Göktaş'a henüz ulaşılamadı. Ancak bugün dikkat çekici bir gelişme yaşandı. Göktaş adına Twitter hesabı açıldı. 

Kılıçdaroğlu, Karamollaoğlu'nu ziyaret etti Kılıçdaroğlu, Karamollaoğlu'nu ziyaret etti

'BEN ORAYA BİR KERE GİRDİM, İKİNCİ KERE GİRMEYECEĞİM, BENİ KULLANANLAR GİRECEK'

Göktaş'a ait olup olmadığı henüz doğrulanamayan hesaptan yapılan paylaşımda, "Bu akşam saat 22.00'de her şeyi belgeleri ile açıklamaya başlıyorum. Yarından itibaren video çekmeye de başlayacağım. Saygılarımla M. Levent Göktaş.

Ben oraya bir kere girdim! ikinci kere girmeyeceğim! Oraya girmesi gerekenler girecek! Beni kullananlar girecek! Akşam 22.00'de buluşmak üzere. Saygılarımla…” açıklaması yapıldı.


Söz konusu paylaşımda Göktaş'ın Silivri Cezaevi'nde Yalçın Küçük ve CHP Milletvekili Tuncay Özkan'ın da olduğu kişilerle çektirdiği fotoğrafa da yer verildi.

Ayrıca Twitter paylaşımında cumhurbaşkanlığı, siyasetçiler, gazeteciler, Sedat Peker, bazı haber siteleri, Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe ile Koç Holding etiketlendi.

AVUKATI: AÇIKLAMA YAPMASINI BEKLİYORDUM

Öte yandan Odatv’den Ersin Eroğlu'na konuşan Levent Göktaş’ın avukatı Celal Ülgen, “Levent Göktaş benimle iletişim kuramıyor. İletişim kurduğu anda dinlemeye takılacağını biliyor. Fakat Levent Göktaş’ın bir açıklama yapmasını bekliyordum. Onun adına açılan sosyal medya hesabından bugün yapılan paylaşımlara bakarak Göktaş’a ait olup olmadığını anlayacağız" dedi.

Akşam saatlerinde ise aynı hesaptan paylaşımlar yapıldı ancak, belge veya bilgi yayınlanmadı. 

Mustafa Levent Göktaş kimdir?

Mustafa Levent Göktaş (d. 8 Haziran 1959; Niksar, Tokat) Çerkes asıllı[2] Türk asker ve avukat.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nde çalıştığı dönemde, PKK terör örgütü lideri Abdullah Öcalan'ın Suriye'den çıkarılması ve Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilmesinde görev aldı. Genelkurmay Başkanlığı'na bağlı Özel Kuvvetler Komutanlığı bünyesindeki Muharebe Arama Kurtarma Birliği’nde alay komutanlığı görevinde bulundu. Türk Silahlı Kuvvetleri'nde 3 adet üstün cesaret ve feragat madalyasına sahip olan tek kişidir. 2004'te askerlikten emekli olduktan sonra serbest avukatlık yapmaya başladı.[3][4]

7 Ocak 2009'da Ergenekon soruşturması’nın 10. dalga operasyonunda gözaltına alındı ve birkaç gün sonra "silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçlamasıyla tutuklandı. Suçlamaları reddetti.[5]

5 Ağustos 2013'te İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından karara bağlanan Ergenekon davasında 20 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.[6] Özel Yetkili Mahkemelerin kaldırılmasının, tutuklulukta azami sürenin 5 yıla inmesinin ve Ergenekon mahkemesinin gerekçeli kararını yazmamasına dair Anayasa Mahkemesi'nin hak ihlali kararının ardından 10 Mart 2014 tarihinde tahliye edildi.[7] Hakkındaki kararın temyiz incelemesini yapan Yargıtay 16. Ceza Dairesi 21 Nisan 2016'da, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından verilen kararı bozdu.[8] 9 Haziran 2022'de Hablemitoğlu cinayeti soruşturmasında aralarında Levent Göktaş'ın da bulunduğu 9 emekli asker hakkında gözaltı kararı verildi.[9] Fakat Göktaş adresinde bulunamadı.[9]

Levent Göktaş, Rusça, İngilizce, Arapça ve Kürtçe bilmektedir.