Lensa AI isimli fotoğraf uygulaması adeta sosyal medyada patladı. Uygulamayı kullanıp fotoğraflarını düzenleyenler paylaşım üstüne paylaşım yaptı.

LENSA AI NEDİR?

iPhone 8 ve iPhone X sahiplerine kötü haber iPhone 8 ve iPhone X sahiplerine kötü haber

Akıllı telefon uygulaması olan Lensa AI 2018 yılından beri kullanılıyor. Ancak analiz şirketi Sensor Tower'ın verilerine göre, Lensa AI asıl popülerliğini Kasım ayı sonlarında gelen "sihirli avatar'lar" özelliği sayesinde elde etti. ABD'de Kasım ayı boyunca 2 milyon kez indirilen uygulama Aralık'ın ilk 5 gününde 4 milyon indirmeye ulaştı ve hem Apple'ın hem de Google'ın uygulama mağazalarında zirveye yerleşti.

"YAPAY ZEKA SELFİE'Sİ NASIL YAPILIR?

Uygulamayı indirdikten sonra yüzünüzün net olduğu yaklaşık 10 adet fotoğrafı yüklüyorsunuz. Yüzünüzün net olması ve fotoğrafta yalnız olmanız çıkacak sonucun kalitesi açısından çok önemli. Ardından cinsiyet seçimi yapıyorsunuz ve uygulama sizin için fotoğraflarınızı düzenliyor.

LENSA AI 'YAPAY ZEKA SELFİE'Sİ ÜCRETSİZ Mİ?

Evet. Uygulamayı indirdikten sonraki ilk hafta ücretsiz deneme süreci. Bu süreçte uygulama size "anime", "peri prenses", "kozmik" gibi 5 ayrı tarzda 10'ar görsel, yani 50 adet avatar sunuyor. Sonrasında yıllık 35,99 Dolar (Türkiye fiyatı 189,99 TL) karşılığında "sınırsız erişim" sağlayan aboneliğiniz başlıyor. Bunun yanı sıra avatar paketleri için de uygulama içi alımlar yapabiliyorsunuz. Bu sayede avatar seçenekleriniz 200'ü buluyor.