• BIST 97.324
 • Altın 279,403
 • Dolar 5,8459
 • Euro 6,5153

  Lagarde'a göre en büyük tehdit ABD ve Çin

  23.09.2019 19:35
  IMF Başkanı Christine Lagarde ticaret savaşının etkileri konusundaki endişelerini dile getirdi. Lagarde, ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşlarının küresel ekonomik büyümeyi 2020'de % 0.8 oranında düşürebileceğini söyledi.
  Lagarde'a göre en büyük tehdit ABD ve Çin
  Lagarde'a göre en büyük tehdit ABD ve Çin Lagarde'a göre en büyük tehdit ABD ve Çin Lagarde'a göre en büyük tehdit ABD ve Çin


  2011'den bu yana IMF Başkanı olarak görev yapan ve Avrupa Merkez Bankası'nda Mario Draghi'nin görev süresinin dolmasıyla yerine geçmesi beklenen Christine Lagarde ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşlarının küresel ekonomik büyümeyi 2020'de % 0.8 oranında düşürebileceğini söyledi.

  CNBC'ye konuşan Lagarde "Bu çok büyük bir rakam. Daha az istihdam, daha az yatırım ve daha fazla belirsizlik anlamına geliyor. Bu da küresel ekonomi üzerinde kara bulut oluşturuyor" ifadelerini kullandı.

  ABD ile Çinli müzakerecilerin gelecek ay Washington'da temaslarda bulunması bekleniyor.. Lagarde, geçen seneden beri devam eden ve finans piyasalarını da sallayan ticaret savaşlarının devam etmesinin daha fazla belirsizliğe neden olacağını belirterek "küçük, orta ya da büyük ölçekli bir girişimciyseniz, yatırım yapmayacak ve beklemek isteyeceksiniz." yorumunu yaptı.

  ABD Başkanı Donald Trump Çin'in yanı sıra Avrupa'ya da tehditlerde bulunmuştu. Avrupa ile ABD'nin uzun yıllardır müttefik olduğunu belirten Lagarde bu ilişkinin asla ticaret savaşlarına dönüşmemesi gerektiğini sözlerine ekledi. 

   

    
  Diğer Haberler
  İlklerin şirketi böyle battıİlklerin şirketi böyle battıKoyu bir dindar olan Thomas Cook 5 Şubat 1841'de alkol karşıtı bir etkinliğe 500 kişiyi götürdü ve karşılığında kişibaşı 1 şilin ücret aldı. Bu organizasyonla temeli atılan şirket, Thomas Cook'un oğlu ve torunlarının girişimleriyle modern turizmin temelini atan küresel bir deve dönüştü. Avrupa'dan ABD'ye düzenlenen ilk organize turları gerçekleştitdi. Yine tarihte ilk defa turistik dünya turunu başlattı. Ulaşım konusunda o kadar uzmanlaşmıştı ki İngiliz ordusu Mısır'dan Sudan'a bir ayaklanmayı bastırmak için gitmek zorunda kaldığında ulaşımı Thomas Cook sağladı. Turizm tarihinin belki de en önemli şirketi olan Thomas Cook Group'un yolculuğu ağır borçlarının altında kalarak iflas etmesiyle bugün son buldu. Selim Karahan derledi...
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim