Hava yarın nasıl olacak sorusu yanıt buldu. Meteoroloji, merakla beklenen hava durumu raporunu yayımladı. Yayımlanan son rapora göre 8 Aralık Perşembe günü Marmara ve Ege Bölgesi'nde kuvvetli sağanak yağışın etkili olması bekleniyor. İşte hava durumuna dair detaylar..

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün 5 günlük hava durum raporunda yağışların 8 Aralık Perşembe günü Ege bölgesinde artış göstereceği, pazartesi günü ise yurt geneline yayılacağı ortaya çıktı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son değerlendirmelere göre: Ülkemizin güney, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Ege, Akdeniz (Isparta ve Burdur hariç), ile Edirne, Kırklareli, Çanakkale, Balıkesir, Niğde, Aksaray, Malatya, Elazığ, Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinin yağmur ve sağanak, Erzurum, Kars ve Ağrı çevrelerinin kar yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların, Güney Ege kıyılarında yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer sis ve pus bekleniyor.

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, Edirne, Kırklareli, Çanakkale ve Balıkesir çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, (Perşembe) öğle saatlerinde Güney Ege kıyılarında yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde iç kesimlerinde yer yer sis ve pus olayı görüleceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, Aksaray ve Niğde çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde iç kesimlerde yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı, doğusunun yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde iç kesimlerde yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, Malatya ve Elazığ çevrelerinin yağmurlu, Erzurum, Kars ve Ağrı çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde doğusunda yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.