• BIST 109.330
 • Altın 155,894
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  Kütüphane haftası etkinlikleri

  26.03.2009 14:29
  Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürü Nuri Aktakka, sosyal ve ekonomik açıdan gelişmek ve üretken bir toplum olunabilmesi için kültür ve insanlık tarihinin iyi bilmesi gerektiğini belirtti.
  Kütüphane haftası etkinlikleri
  Kütüphane haftası etkinlikleri Kütüphane haftası etkinlikleri Kütüphane haftası etkinlikleri

  Kitap okuma ve kütüphanelerden yararlanma alışkanlığının arttırılmasının bilgi edinme, milli ve evrensel değerlerin öğrenilmesi açısından çok önemli olduğuna işaret eden İl Kültür ve Turizm Müdürü Nuri AKtakka, “Toplumun sahip olduğu araştırma imkanları, gelişmişlik düzeyiyle yakından ilişkilidir. İnsanda okuma alışkanlığını geliştirmek, kitap sevgisini attırmak onların kütüphanelerden daha fazla yararlanmalarını sağlamak amacıyla Mart ayının son pazartesi günü başlayan hafta Kütüphaneler Haftası olarak kutlanır. Bu sebeple, 30 Mart – 05 Nisan 2009 tarihleri arasında, Kütüphaneler Haftası çeşitli etkinliklerle İl Halk Kütüphanesi"nde kutlanacaktır” dedi.
  Var olan kütüphanelerin geliştirilmesi için çalışmaların devam ettiğinin altını çizen Aktakka, “Devlet ve toplum olarak kütüphanelerimizin fiziksel şartlarının iyileştirilmesi, teknolojik altyapı ve donanımının modernleştirilmesi, koleksiyonlarının nitelik ve nicelik olarak zenginleştirilmesi, kitap, kütüphane ve okuma kavramlarını sürekli kullanarak okuma alışkanlığının geliştirilmesi, halkın kütüphaneler ile pozitif iletişim kurması, halktan, sivil toplum kuruluşlarından, kamu ve özel kurumlarından sağlanacak desteklerle kütüphaneleri sahiplenme duygusunun pekiştirilmesi hedefimiz olmalıdır” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim