• BIST 108.153
 • Altın 153,903
 • Dolar 3,8325
 • Euro 4,5073

  Kutay Oto'ya kalite ödülü

  09.05.2008 10:11
  Türkiye’den Muğla Kutay Otomotiv Adına Yavuz Grup Ynt. Krl. Başkanı Metin Yavuz , Renault Başkanı Carlos Ghosn’un elinden “Renault Uluslararası Kalite Ödülü”nü aldı.
  Kutay Otoya kalite ödülü
  Kutay Oto'ya kalite ödülü Kutay Oto'ya kalite ödülü Kutay Oto'ya kalite ödülü

  AYDINPOST ÖZEL

  7 Nisan 2008 günü, Renault Başkanı Carlos Ghosn 37 ülkede servis kalitesi yönünden örnek oluşturan 72 yetkili satıcıya "Renault Global Quality Award" ödüllerini verdi. 
  2006 yılında başlatılan bu uygulamayla satış ve satış sonrasında en yüksek hizmet kalitesi sunan Renault yetkili satıcıları ödüllendiriliyor. Bu arada en fazla ilerleme gösteren yetkili satıcılar da ödüllendiriliyor. 
  Türkiye"den 1.liği Yavuz Grup bünyesindeki Muğla bölge bayisi KUTAY otomotiv çalışma arkadaşlarının adına yönetim kurulu başkanı Metin Yavuz, Renault Başkanı Carlos Ghosn"dan Renault Uluslararası Kalite Ödülü"nü aldı.Yine Yavuz grup bünyesindeki Aydın bölge bayii MİMAR otomotiv Uluslar arası Kalite Ödülü sıralamasında 10. sırada yer aldı.Renault Türkiye de 2007 yılı satış sonrası (servis) 97 Renault bayisi arasında En İyiler yarışmasında 100 tam puan alarak Mimar otomotiv , Türkiye nin en iyisi oldu.Yavuz grup ynt. Kurulu Başkanı Metin Yavuz,Mimar otomotiv genel müdürü Tekin Yavuz ve servis md. Sedat Tokdemir –Mimar otomotiv calışma arkadaşlarını adına ödüllerini aldılar.Yavuz grup Renault ve Dacia markalarını temsil etdikleri Mimar otomotiv-Kutay otomotiv ile ödül avcılığına çalışanlarıyla devam edecek görünüyor.
  . 2007 yılında, Renault"nun satış ve satış sonrası hizmetlerinden tamamen memnun olduğunu beyan eden müşteri oranı tüm dünyada 2,5 puan artarak %78,5"a ulaştı. Türkiye"de ise bu oran %87,5 düzeyinde, dünya ortalamalarının üzerinde gerçekleşti.

  2006 yılında Renault 2009 Kontratı Planı"nın hayata geçirilmesinden bu yana, Renault, Yeni Laguna"yı ürün ve hizmet kalitesi yönünden sınıfının ilk üç modeli arasında konumlandırmak amacıyla müşteriler için dünya çapında bir hizmet kalitesini iyileştirme planı uyguluyor. Renault Mükemmellik Planı"nın “Hizmet”e ilişkin ilk bölümünde, gerek satışta gerek satış sonrasında koşulsuz müşteri memnuniyetinin sağlanması için 20 vazgeçilmez kritere uygunluk ve yetkili satıcılara yönelik bir eğitim organizasyonu öngörülüyor. SPR (Renault Üretim Sistemi) gibi endüstriyel proseslerden esinlenerek hazırlanan planın ikinci ayağında ise, satış ve satış sonrası şebekesinin verimliliğini ve performansını artırmak için gerekli metot ve sistemlerin standardize edilmesi hedefleniyor.
  2006 yılında başlatılan, « Renault Global Quality Award » yarışması yetkili satıcı ve servislerin tamamının, Renault Mükemmellik Planı"nın “Hizmet” konusunda hedeflenen sürekli ilerleme hedefine katılımını sembolize ediyor. 37 ülkedeki yetkili satıcıların tamamı her yıl bu yarışmaya katılıyorlar, gerek satışta gerek satış sonrasındaki memnuniyet oranlarının ölçümleri neticesinde hizmet kalitesi alanında en iyi yetkili satıcılar belirleniyor. 2007 yılında tüm dünyada 2 milyondan fazla telefon anketi yapılarak belirlenen en iyi yetkili satıcılar arasında Türkiye"den Metin Yavuz(Yavuz grup Muğla Kutay Otomotiv) hizmet kalitesindeki üstün başarıları sayesinde ödüle hak kazandı. Ödüllendirilen yetkili satıcılar arasında en iyilerinin hizmetlerinden tamamen memnun müşteri oranları %90"ın üzerine çıktı.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim