• BIST 99.468
 • Altın 235,529
 • Dolar 5,5506
 • Euro 6,2799

  Kuşadası’nın Son Umudu; Ömer Günel

  16.04.2018 08:30
  Hüseyin Asar / Efece

  Hüseyin Asar / Efece

  Yerel seçimler normal zamanında yapılırsa bir yıl, baskın erken seçim olursa ortalama altı ay sonra yapılacak. Kuşadası’nda şimdiden adaylar kendini göstermeye başladı. Kuşadası CHP’de aday belirleme yöntemi olarak önseçim ya da temayül yoklaması gündemde.

  2014’e geri uzanırsak, Kuşadası’nda aday adayları yine erken ortaya çıkmıştı ama CHP adayı genel merkez tarafından son anda belirlendi. Kuşadası’nda CHP üyeleri ve halk arasında Ömer Günel ön planda iken Genel Merkez ani bir kararla Özer Kayalı dedi. Parti disiplini içinde yetişmiş ve partiye hizmet etmeyi kendine görev bilmiş olan Ömer Günel durum karşısında soğukkanlılığını koruyarak partisinin kararına tam destek verdiğini şu cümlelerle açıkladı;

  -“Bu bir ödül değil görevdir, Bugün bir olma, iri olma, diri olma zamanıdır. Şunu herkesin bilmesini istiyorum ki; bizim için asıl kayıp CHP Kuşadası’nda seçimleri kaybettiği andır. Bunun dışında kaybetmiş sayılmayız. Bugün Belediye Başkanı adayı görevi verilen Sayın Özer Kayalı’ya büyük görevler düşmektedir. Kimseyi ötekileştirmeden, ayrıştırmadan herkesi kucaklama, herkesi “yerel seçim” yarışına güç birliği içinde sokma görevi sizindir. Kuşadası hizmet bekliyor. Kuşadası’nın her zaman hizmetkârı olacağımdan kimsenin şüphesi olmamasını diliyorum”, demiştir.

  Şimdi kaç kişi aday olacağını beklerken olamadığını öğrendiğinde böyle bir açıklamanın altına imzasını atabilir? İşte siyasi olgunluk ve dahası parti disiplinine bağlılık budur. Keşke tüm partililer Ömer Günel sağduyusunu gösterebilse.

  Gelelim mevcut duruma. Ayrıntıya girmeden bir şeyler yazmak istiyorum. Yapılan anketler mevcut başkanın halktaki karşılığının neredeyse dörtte bire düştüğünü gösteriyor. Önümüzdeki dönemde tekrar aday olursa CHP’nin yüksek oranda oy kaybına düşeceği tahmin ediliyor. Bir önceki başkana bakarsak, o’nun da çeşitli nedenlerden dolayı sıkıntıları var. Gazeteci meslek dayanışması olarak sadece bir konuyu yazmak istiyorum. Sırf muhalif diye gazetecinin suyunu kestirmek sosyal demokratlığın hiç bir yerine yakışmaz. Kısaca, kendisi başkanlık döneminde olumlu işlerden çok olumsuz işlere imza atmış durumda.

  Adaylık için adı geçen eski belediye mensuplarının da üzerinde çeşitli usulsüzlük yakıştırmaları var. Adı geçen Büyükşehir’den ithal aday ise henüz rüştünü ispat edemedi.  Üstelik Kuşadası gibi yüksek üye oranına sahip yerlerde ithal aday örgüte yapılmış saygısızlık kabul edilecektir. Kuşadası örgütü buna olumsuz tepkiler verecektir. Yine Ankara’dan ithali düşünülen bayan adayın da aynı nedenlerle doku uyuşmazlığı yaşayacağı her ortamda konuşulmakta. Bunların da doğru karar olmadığı gün gibi aşikâr.  

  Bu bilgilerden sonra örgüt içinden gelen, halkla her zaman iç içe bulunan, örgüt disiplinine bağlı olan, iyi bir vizyona sahip ve iyi bir ekibi şimdiden kurmuş olan Ömer Günel iddia ediyorum ki 2014 yerel seçimlerinde alınan oy oranına en az artı beş puan katacaktır. Ayrıca kendi vizyonu ve kurmuş olduğu ekibinin nitelikleri de göz önüne alınırsa Kuşadası için son şans olarak görülmesi gayet doğaldır. Elbette Kuşadası haklı bu son şansı kaçırmayıp en iyi şekilde değerlendirecektir. Böylelikle hem CHP, hem Kuşadası Halkı, hem de yeniden yaratılacak olan Kuşadası markası kazanacaktır.

  Kendinize bir sorun; Bir önceki dönemden daha iyi durumda mısınız? İyiyseniz mesele yok, ama iyi değilseniz kendinize bir iyilik yapın ve bu şansı kaçırmayın, Ömer Günel’e şans verin.

  Son söz; Ömer Günel’le Güzel Günlere.

   

  Aydınpost ANDROID'de TIKLA İNDİR!   Aydınpost APPSTORE'da TIKLA

  Bu yazı toplam 3936 defa okunmuştur.
  Yazarın Diğer Yazıları
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim