• BIST 105.711
 • Altın 163,629
 • Dolar 3,9618
 • Euro 4,6551

  Kuşadası'nda MOBESE dönemi

  01.08.2008 13:38
  Kuşadası Türkiye'nin en modern mobese kamera sistemine kavuştu.
  Kuşadasında MOBESE dönemi
  Kuşadası'nda MOBESE dönemi Kuşadası'nda MOBESE dönemi Kuşadası'nda MOBESE dönemi

  Geçmiş yıllarda terör saldırıları nedeniyle üzücü olaylar yaşayan Kuşadası, mobese kamera sistemine kavuştu. Kuşadası Kaymakamlığı ve Kuşadası Emniyet Müdürlüğü tarafından Kuşadası Belediyesi"nin katkılarıyla Türkiye"deki mevcut en modern teknolojik imkanlarla oluşturulan Kuşadası"nın mobese kamera sistemi, faaliyete başladı.
  Kuşadası Mobese kamera sisteminin tanıtımı nedeniyle Kuşadası Kaymakamı Mustafa Esen ve Kuşadası Emniyet Müdürü Şenol Zeybek tarafından bir toplantı düzenlendi. Toplantıda mobese kamera sistemi hakkında bilgi veren Kaymakam Esen ve Emniyet Müdürü Zeybek, sistemin Türkiye"deki en modern mobese uygulaması olduğunu söylediler.
  Kuşadası Emniyet Müdürü Şenol Zeybek, mobese kayıt sisteminin Kuşadası"nda faaliyete geçmesi ile görevlerini büyük bir kararlılık içerisinde sürdüren polis teşkilatının suç ve suçlularla mücadele konusundaki etkinliğini daha üst seviyelere taşıyacağını söyledi. Mobese sistemi sayesinde meydana gelen olayların çözümü ve ile meydana gelmesi muhtemel olaylara karşı önleyici hizmetlerde bulunulacağını anlatan Zeybek, mobese kamera sistemi ile ilgili şu bilgileri verdi: “ Sistem, modüler bir şekilde kuruldu. İhtiyaç görülmesi halinde yeni kameraların eklenmesiyle ilave yapılabilecek. Sinyalizasyon ihlali tespit sistemi ve logal bölgelere megafonla ses iletim sistemleri ikinci aşamada eklenecek. İlk etapta 27 sabit, 19 hareketli olmak üzere toplam 46 IP kamera ile görüntülenme yapılıyor. Bu kameralar ilçe merkezinin 37 önemli bölgesinde her türlü hava şartlarına dayanıklı, gece görüş kabiliyeti olan, yüksek çözünürlüklü elektrik kesintilerine karşı güç kaynağı ile desteklenen ve 24 saat sürekli çalışabilen bir sistem. Zoom yapılabiliyor ve görüntüler 9 kat büyütülüyor. Ayrıca fotoğraf çıktısı alınıyor. Bu görüntüler Emniyet Müdürlüğü binasında ana sistem merkezinde toplanıyor. Görüntüler anında kullanılıyor. Gerektiğinde değerlendirilmek üzere arşivlenebiliyor. Ayrıca, şehrin giriş ve çıkışlarında PTS denilen plaka tanıma sistemi kurulmuş olup, her türlü çalıntı araçların ilçemize giriş ve çıkışlarında yakalanmaları bu şekilde sağlanacaktır. Türkiye"nin en modern kamera sisteminin tüm Kuşadası"na hayırlı olmasını diliyorum “

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim