• BIST 109.156
 • Altın 153,298
 • Dolar 3,8173
 • Euro 4,5053

  Kuşadası'nda araç sevkiyatı

  24.03.2008 20:01
  Kuşadası Körfezi KUŞ-ATAK Hizmet Birliği tarafından kurulmakta olan Katı Atık Projesinde kullanılacak olan araç ve ekipmanların sevkiyatına başlandı.
  Kuşadasında araç sevkiyatı
  Kuşadası'nda araç sevkiyatı Kuşadası'nda araç sevkiyatı Kuşadası'nda araç sevkiyatı

  Kuşadası-Söke-Davutlar ve Güzelçamlı Belediyelerine ortak hizmet verecek Katı Atık Projesi'nde kullanılacak 44 adet sıkıştırmalı çöp toplama kamyonu Kuşadası Belediyesi ve KUŞ-ATAK Hizmet Birliği yetkilileri tarafından teslim alındı.
  7, 13 ve 20 metreküp taşıma kapasitesine sahip olan araçların, son teknoloji ürünü ekipmanlar ile donatıldığı ve çevreci olduğu bildirildi. Araçlarda ekip şefi görevi yapan sürücünün, çöp toplanmasını denetlediği ve güvenlik sağlamasına yarayan kamera sistemi dahi düşünüldüğü belirtildi. 17 adedi Kuşadası, 15 adedi Söke, 7 adedi Davutlar ve 5 adedi Güzelçamlı Belediyelerine teslim edilecek olan araçların, çöp toplanmasında maliyetleri önemli ölçüde düşüreceği ve temiz bir çevre oluşturulmasına büyük katkı sağlayacağı belirtiliyor.
  Bu arada, Kuşadası Belediye Başkanı ve KUŞ-ATAK Hizmet Birliği Başkanı Fuat Akdoğan, yeni geliştirilen proje ile temizlik hizmeti kalitesi artarken, çevreye olan duyarlılığının da ön plana çıktığını söyledi. Kapsamlı bir çevre projesi geliştirdiklerini belirten Kuşadası Belediye Başkanı ve KUŞ-ATAK Hizmet Birliği Başkanı Fuat Akdoğan, “ Siparişi verilen ve bu ay içinde teslim alınacak olan ekipmanlar incelendiğinde, proje kapsamının ne denli geniş olduğu görülecektir. Geri dönüşüm ve kazanım dahil her türlü çevre faktörünün dikkatle planlandığı bir projeyi hayata geçiriyoruz. Yapılan yatırımlar Kuşadası'nın turizm ekonomisi ve tanıtımına da büyük katkı sağlayacaktır” dedi. (iha)

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim