• BIST 109.666
 • Altın 156,804
 • Dolar 3,8860
 • Euro 4,5765

  Kuşadası Belediye Meclisi toplandı

  03.11.2011 10:15
  Kuşadası Belediye Meclisi Kasım ayı olağan toplantısı Belediye Başkanı M. Esat Altungün başkanlığında yapıldı.
  Kuşadası Belediye Meclisi toplandı
  Kuşadası Belediye Meclisi toplandı Kuşadası Belediye Meclisi toplandı Kuşadası Belediye Meclisi toplandı

   

  8 gündem maddesiyle toplanan belediye meclisinde, 2012 mali yılı bütçe taslağı ve 2012 mali yılı belediye gelir tarifelerinin belirlenmesi ile ilgili iki madde, 12 kasım tarihinde yapılacak kasım ayı ikinci toplantısına bırakılırken, diğer tüm maddeler aralık ayı toplantısına ertelendi. Bu arada Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, önümüzdeki altı aylık süreçte belediyenin gerçekleştireceği tüm çalışmalarla ilgili bilgi verdi.
  Meclis toplantısına katılmayan Erdoğan Elçi, Naile Göçen Çukurova ve Abdullah Gür’ün mazeret dilekçelerinin okunması ve dilekçelerin oybirliği ile kabul edilmesiyle başlayan toplantının ikinci maddesinde geçen meclis toplantısının tutanağı oylandı ve oybirliği ile kabul edildi.
  Meclis toplantısına, ek gündem maddelerinin belirlenmesinin ardından Belediye Başkanı Altungün’ün meclis üyelerinin sözlü sorularını yanıtlaması ile devam edildi. İlk olarak AKP’li Belediye Meclisi üyesi Tacettin Özden’in doğalgaz ve ağaçlandırma çalışmaları ile ilgili sorularını yanıtlayan Başkan Altungün, daha önce Söke hattından getirilmesi düşünülen doğal gazın artık Ortaklar üzerinden getirilmesinin gündemde olduğunu söyledi. Çalışmaların sürdüğünü ve hat krokisinin yakında belediyeye ulaşacağını belirten Altungün, doğalgaz hattının liman bölgesine kadar geleceğini kaydederek, “Yüklenici firma ile geçtiğimiz günlerde bir toplantı yaptık. Kuşadası’na 6 milyon liralık yatırım yapacaklarını ve SPK ile yaptıkları anlaşma gereği 2017 yılına kadar gelirleri olmayacağını öğrendik. Doğalgaz çalışmalarını 2013’te altyapı çalışmalarıyla eşgüdümlü olarak yürüteceğiz. Bu konuda bayram sonrasında yeni bir toplantı yapacağız. Yeni bilgileri kamuoyu ile paylaşacağız” dedi.
  Belediyenin kış aylarını kapsayan 6 aylık çalışma programı ile ilgili soru üzerine açıklamalarda bulunan Başkan Altungün, Kuşadası girişlerinin yeniden düzenleneceğini ve Gazibeğendi projesinin yaz sezonuna kadar bitirileceğini söyledi. İnönü Bulvarının tamamının elden geçirileceğini anlatan Başkan Altungün, Atatürk Bulvarının da önemli bir kısmını yenileyeceklerini belirterek, “Çevreyolunun orta refüjleri ve ağaçlandırma çalışmaları yapılacak. Ayrıca başta ege, İkiçeşmelik ve Merkez mahallelerimiz olmak üzere yol, kaldırım ve çevre düzenleme çalışmalarımızı tamamlayacağız. Ayrıca önemli projelerimizden biri olan kapalı Pazar yerinin temelini yılbaşından sonra atıp 2012 yılı içerisinde de hizmete açacağız. Projelerimizin çoğu ya hazır ya tamamlanmak üzere. Projelerimizin temelini attığımızda bitiş tarihlerini de açıklayarak hayata geçireceğiz” dedi.
  Belediye Başkanı M. Esat Altungün’ün açıklamalarının ardından toplantı gündemine devam edildi. Gündemin üçüncü maddesinin birinci bendinde Soğucak minibüslerinin zam isteği görüşüldü. Konu oy birliği eli görüşülmek üzere fiyat ve tarife komisyonuna havale edildi.
  2012 malı yılı bütçe taslağı ile ilgili gündemin dördüncü maddesinin birinci bendi ile 2012 mali yılı belediye gelir tarifelerinin belirlenmesi hakkındaki dördüncü maddenin ikinci bendinin 12 Kasım tarihinde yapılacak kasım ayı ikinci toplantısında görüşülmesi oybirliği ile kabul edildi.
  Dördüncü maddenin üçüncü bendinde ise İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün 19 Kasım 2011 tarih ve 1172 sayılı sözleşmeli personel ücretleri hakkındaki yazısı görüşüldü ve bu madde de oybirliği ile kabul edildi.
  Ekim ayı içerisinde yapılan Kardeş Kentler Festivalinin onur konuğu olan Makedonya’nın Gorçe Petrov kentinde yürütülen çalışmalar katılmak amacıyla belediye meclis üyelerinin Makedonya’ya gidişi ile ilgili daha önce alınmış iki encümen kararı ile ilgili dördüncü maddenin dördüncü ve beşinci bentleri de oybirliği ile kabul edildi. Dördüncü maddenin altıncı bendinde gündeme gelen dört yeni imar plan tadilatı görüşülmek üzere oybirliği ile kabul edildi.
  Daha sonra beşinci maddenin birinci bendinde görüşülecek olan Kuşadası’nın beş yıllık imar programı, imar komisyonunun ek süre talebi nedeniyle oybirliği ile aralık ayı toplantısına ertelendi. İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 09 Ağustos 2011 tarih ve 5692 sayılı yazısına konu olan Korumar ve Adakule Otel arasındaki bölgede yer alan park alanının korumaya alınması ile ilgili beşinci maddenin ikinci maddesi de yine görüşülmek üzere aralık ayı toplantısına oybirliği ile ertelendi.
  Altıncı maddenin birinci bendinde ise Belediye Meclisi üyeleri Murat Saraç ve Mehmet Bademci’nin verdiği önerge doğrultusunda Kuşadası’nın kardeş kenti Batum’da yapılacak gençlik festivaline Kuşadası’ndan bir heyet gönderilmesi konusu görüşüldü. Murat Saraç’ın konu ile ilgili açıklamasının ardından madde oybirliği ile kabul edildi. Bir sonraki toplantının 1 Aralık 2011 saat 10.00’da yapılması oybirliği ile kararlaştırıldı ve toplantı sona erdi.
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve kişilik haklarını hiçe sayan yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim