• BIST 108.508
 • Altın 153,730
 • Dolar 3,8505
 • Euro 4,5205

  Kuş-Atak için seminer

  22.07.2008 18:19
  Türkiye’de Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali İşbirliği fonları kapsamında uygulanan ilk altyapı yatırım projelerinden biri olan ve Çevre ve Orman Bakanlığı’nın da desteklediği Kuşadası Bölgesel Katı Atık Yönetimi Projesi Kapasite Geliştirme Programı kaps
  Kuş-Atak için seminer
  Kuş-Atak için seminer Kuş-Atak için seminer Kuş-Atak için seminer

  Türkiye"de Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali İşbirliği fonları kapsamında uygulanan ilk altyapı yatırım projelerinden biri olan ve Çevre ve Orman Bakanlığı"nın da desteklediği Kuşadası Bölgesel Katı Atık Yönetimi Projesi Kapasite Geliştirme Programı kapsamında eğitim semineri düzenlenecek. Kuş-Atak Hizmet Birliği"nin Çevre ve Orman Bakanlığı işbirliği ile gerçekleştirilecek seminer, atık yönetimi ile ilgili ulusal mevzuatın sorumlu personel tarafından çok iyi öğrenilmesi ve etkin biçimde uygulanmasını sağlamak amacıyla 24-25 Temmuz 2008 tarihlerinde Adakule Otel"de düzenlenecek.
  Kuşadası Belediye Başkanı ve Kuş- Atak Hizmet Birliği Başkanı Fuat Akdoğan, Eğitimde, ilgili mevzuatın özellikle uygulama aşamasında belediye veya belediye birliklerinin yükümlülük ve yetkileri üzerinde durulacağını söyledi. Seminerde atık yönetiminin genel ilkeleri ile evsel katı atık, ambalaj atıkları ve tıbbi atıkların yönetimi ile ilgili mevzuat ele alınacağını anlatan Kuşadası Belediye Başkanı Fuat Akdoğan ayrıca, etkinlik kapsamında yeni düzenli depolama sahası inşaat alanına bir ziyaret düzenleneceğini vurguladı. Akdoğan, 2 gün sürecek eğitimin Çevre ve Orman Bakanlığı Merkez Teşkilatı Atık Yönetimi Dairesi yetkilileri ve uzmanları ile çevre bilimci bir danışman tarafından verileceğini açıkladı.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim