İstanbul Sultangazi’deki Nene Hatun Kültür Merkezi açılış programında konuşan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, gündeme ilişkin önemli açıklamalar yaptı. ABD’nin parlamentosunda Yunan Başbakanı'nın dakikalarca ayakta alkışlanması ve Joe Biden’ın "Batının değerleri Yunan değerleriyle başlar" sözlerine ilişkin Kurtulmuş, “Bu sözü not ettiğimizin bilinmesini isteriz. Oynanan oyunda Yunanistan’a birileri bazı yollar, yönler vermiş olabilir ama biz barıştan yana olan bir ülke olarak nasıl terör örgütlerine karşı bu ülkenin, milletin hakkını hukukunu savunacaksak Adalar Denizi’nde de Türkiye’nin hakkını hukukunu savunacağız” dedi.

Adana Lezzet günlerine davet edilen Haluk Levent yaşadığı olayı takipçileri ile paylaştı: Herkes İstanbul'da ben Adana'da! Adana Lezzet günlerine davet edilen Haluk Levent yaşadığı olayı takipçileri ile paylaştı: Herkes İstanbul'da ben Adana'da!
Sultangazi Belediyesi’nin hayata geçirdiği milli mücadele kahramanı Nene Hatun’un adını taşıyan kültür merkezi AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, milletvekilleri ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla açıldı. İsmetpaşa Mahallesi’ndeki kültür merkezi Selçuklu ve Osmanlı’dan izler taşıyan mimarisiyle dikkat çekiyor.

"EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Açılış programında konuşan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, “Kültür merkezinin Sultangazililerin emrine tahsis edilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Öncelikle Nene Hatun’un isminin buraya verilmesi sadece Nene Hatun’un abidevi bir şahsiyet olmasından kaynaklanan hassasiyet değildir. Nene Hatun Türkiye’de milli kahramanlık duygularını ifade eden büyük simgedir. Nene Hatun gerektiğinde mücadele edebilecek milli birlik ve beraberlik ruhunu temsil eden bir büyük Türk kadınıdır. Nene Hatun isminin buraya verilmiş olması sadece geçmişi yad etmek değil aynı zamanda geleceğe ilişkin olarak da milletimizin hassasiyetlerini yeniden önemle ortaya çıkarmak demektir” diye konuştu.