• BIST 107.303
 • Altın 153,156
 • Dolar 3,7141
 • Euro 4,3624

  Kurban kesim kampanyası

  25.11.2008 11:37
  Diyanet İşleri Başkanlığı organizesinde Türkiye Diyanet Vakfı aracılığıyla sürdürülen “Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Kampanyası” tüm yurtta olduğu gibi ve Aydın’da da başladı.
  Kurban kesim kampanyası
  Kurban kesim kampanyası Kurban kesim kampanyası Kurban kesim kampanyası

  Diyanet İşleri Başkanlığı organizesinde Türkiye Diyanet Vakfı aracılığıyla sürdürülen “Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Kampanyası” tüm yurtta olduğu gibi ve Aydın"da da başladı.
  Konu ile ilgili bilgi veren Aydın İl Müftüsü Hıdır Bayrak, kampanya dahilinde kurbanların yurtiçi ve yurt dışında kesim merkezlerinde oluşturulan komiteler nezaretinde dini kurallara uygun olarak kesildiğini belirterek “ Her yıl olduğu gibi bu yılda, kurbanların bir bölümü ülkemizde, bir bölümü de Din Hizmetleri Müşavirliklerimiz nezaretinde Türk Cumhuriyetlerinde ve Türk Topluluklarında kestirilerek ihtiyaç sahibi yoksul ve muhtaç vatandaşlar ile yurt dışındaki dindaş, soydaş ve afetzedelere dağıtılacaktır. Kampanyaya katılan vatandaşlarımızın, kurban bedellerini geciktirmeden yatırmaları, parayı yatırırken isim, soy isim, adres ve telefon numaralarını okunaklı bir şekilde banka dekontunda yazdırmaları önem arz etmektedir. Belirtilen tarihten sonra para yatıran vatandaşlarımız için kurban kestirilemeyeceğinden bu durumda onların paraları bilahare kendilerine iade edilecektir” dedi.
  Bu yıl için bir kurban bedelinin 260 YTL olacağı bilgisini veren İl Müftüsü Hıdır Bayrak, “Kampanyaya katılan vatandaşlarımız, kurban bedellerini en geç 05 Aralık 2008 Cuma günü mesai bitimine kadar Türkiye Vakıflar Bankası, Türkiye Halk Bankası ve Ziraat Bankası"nın bütün şubelerine açtırılan Türkiye Diyanet Vakfı Kurban Hesabı"na ücretsiz havale yapabilecekleri gibi, İl veya İlçe Müftülüklerimize de yatırabileceklerdir. Ayrıca www.diyanetvakfi.org.tr adresinden kredi kartıyla ödeme yapmaları da mümkündür” ifadelerini kullandı.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim