Kurbanlarını kesen vatandaşlar kıyma çektirmek için kasap ve marketlerin yolunu tuttu. Bayramın ikinci gününde Fatsa’da birçok vatandaş, kurban etlerini kıyma yapmak için kasap ve marketlerde yoğunluk oluşturdu. Kıymanın kilosunun 5 TL’ye çekildiği kasaplarda poşet üzerilerine isimler yazılarak çekim yapıldı.

Bayramın ikinci gününün tamamını kıyma yaparak geçirdiklerini söyleyen kasap Okan Aydın, yoğunluğun birkaç gün daha süreceğini söyledi.

“Epey yorucu oldu”

Edirneli kasaplardan Emin Akın, dün sabah saatlerinden itibaren bu yana toplamda 60’a yakın kurban kesildiğini ifade ederek, “Elimizden geldiğince hayvanlarımızın yaşlarının tutmasına dikkat ederek İslami usullere ve hijyen koşullarına uygun şekilde kesiyoruz. Bizim için Epey yorucu oldu. Çok şükür Allah nasip etti kurbana ulaştık. Bunun şükrünü eda edebilmek lazım. Allah herkese kurban kesmeyi nasip etsin. Dün ile bugün arasında yaklaşık olarak 50-60 tane kurban kestik. Ekibimizle birlikte kesime devam ediyoruz. Tüm Müslüman âleminin kurban bayramını kutluyorum” dedi.

“Mola vermiyoruz”

Kasaplardan Mehmet Özalp ise bayram mesaisinde sabah 8’de başladıklarını belirterek, “Sabahın erken saatlerinde başlayarak akşam 6’ya kadar mesaimiz devam etti. Mutluyuz, huzurluyuz çok şükür. Çalışırken yorgunluk hissetmiyoruz. Mola vermiyoruz. Hava sıcak olduğu İçin bol bol su içiyoruz. Kurban bayramı herkese sağlık mutluluk getirsin. Herkesin bayramını kutluyorum” ifadelerini kullandı.