banner4
banner23

Utanç vesikası

Osman Y.,12 yaşındaki kızını 5 bin liraya hem de sözleşme karşılığında 54 yaşındaki tüccara sattı Yusuf A. da küçük kızı otele götürüp tecavüz etti!

Utanç vesikası
banner19

 

 

 
ANTALYA Kemer’de yaşanan tüyler ürpertici olay tam 6 yıl sonra davanın ağır cezalık olup, Antalya 1 Ağır Ceza Mahkemesi’ne gelmesiyle gün ışığına çıktı. İddialara göre bugün 18 yaşında olan E.Y., 2006 yılında, henüz 12 yaşındayken babası Osman Y. tarafından, oğlunun çalıştığı inşaat malzemeleri dükkanının sahibi Yusuf A.’ya 5 bin lira karşılığında satıldı.

Küçük kızın babası ile işadamı arasında yapılan satış, sözleşmeyle de imza altına alındı. E.Y.’nin vesikalık fotoğrafının da yapıştırıldığı sözleşmeye, “Kızımı 5 milyon ’5 bin TL’ liraya sattım. 12 Şubat 2006 tarihi itibariyle kızım E.Y.’yi Yusuf A.’ya teslim ediyorum. Parayı peşin aldım. Yukarıdaki tarihten itibaren Yusuf A.’nın kontrolünde olacaktır. Baba olarak rıza gösteriyorum’ dedi. İmzalandı” diye yazıldı. Sözleşmenin en altına küçük kızın ismi açılarak “E.Y.’ye soruldu. ’Babamın rızasını ben de kabul ediyorum’ dedi. İmzaladı” diye yazılarak, küçük kızın imzası alındı. Eşinden ayrıldığı belirtilen 4 çocuk babası Yusuf A., küçük kızı ilk olarak Kemer’de bir otele götürdü ve burada tecavüz etti. İşadamının evinde tutulan ilköğretim 6’ncı sınıf öğrencisi E.Y.’nin, durumu okuldaki öğretmene anlatmasıyla satış ve tecavüz ortaya çıktı. Rehberlik öğretmeninin sınıfa, “Canınızı sıkan bir olayı yazarak anlatın” sorusu üzerine ağlayarak sınıftan kaçan E.Y., tuvalete saklandı. Ardından giden öğretmen, E.Y. ile konuştu. E.Y., ağabeyinin patronuna babası tarafından satıldığını söyleyip, Yusuf A.’nın kendisine tecavüz ettiğini anlattı. Yusuf A. hakim karşısına çıkartılırken polis, Antalya’dan göç eden baba Osman Y. ve kızı E.Y.’yi bulmaya çalışıyor. 

Babanın ifadesi

Öğretmenlerin tutanak hazırlayarak olayı polise aktarmasının ardından soruşturma açıldı. Antalya’dan göç etmeden önce ifede veren baba Osman Y., şöyle dedi: “Oğlum İsmail Y., bu adamın yanında çalışıyordu. İtibarlı bir işadamıdır. Yaz aylarında kızım da, onun hırdavat ve inşaat malzemeleri satan dükkanında çalışmaya başladı. Bir gün bana ’Ben derin devlet için çalışıyorum. Senin kızında iş var. Onu okutmak ve eğitmek istiyoruz’ dedi. Kızımı zaman zaman alacaklarını ve eğiteceklerini söyledi. Hatta bana derin devlet adına bazı kağıtlar da imzalattı. Ben kızımı satmadım. Onu zaman zaman çağırıp, götürüyordu.”

Zanlının ifadesi

Hakim karşısına çıkartılan zanlı Yusuf A. şunları söyledi: “E.Y. yaz aylarında ağabeyi ile işyerimde çalışıyordu. Birgün babası geldi ve ev aldığını paraya sıkışık olduğu belirterek kızını satacağını söyledi. Ben de ’Olur mu öyle şey’ dedim. Hemen kızının boğazına bıçak dayadı. ’Ya satacağım, ya keseceğim’ dedi. Ben de kızı kurtarabilmek için atladım ve bıçağı alıp, ’Tamam ben alırım bu kızı’ dedim. Ama ba∫ım da belaya girmesin diye satı∫ sözle∫mesi yaptım.”

Kızı otele götürmüş

Zanlı Yusuf A., hakimin “Kızı otele götürmüşsün” sözü üzerine “İspatlasınlar” dedi. Bunun üzerine adı geçen otelin resepsiyon görevlisi H. Can ile sorumlusu M. Önemli’nini ifadesine başvuruldu. İki görevli “Bu kişi otelimize küçük kız çocuğu ile geldi. Çocuğun kendi kızı olduğunu söyledi. Küçük kız da yanında suskun durunca biz de gerçekten kızı zannederek odayı kendisine kiraladık. Bununla ilgili defter kaydımız mevcuttur” dedi. Bunun üzerine Yusuf A. tutuklandı.
010220122116004701396_3.jpg
Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2012, 06:50