banner339
banner274

Seçime kan bulaştı

Şanlıurfa'da seçim kavgası: 1 ölü

Seçime kan bulaştı
banner401
banner427

Şanlıurfa, Diyarbakır Afyon ve Iğdır'da çıkan kavgalarda 3 kişi öldü, 39 kişi yaralandı..

Şanlıurfa'da iki aile arasında muhtarlık seçimi nedeniyle çıkan kavgada 1 kişi öldü, aralarında muhtar adayı ve bir çocuğun da bulunduğu 27 kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre, Bezirci köyünde akraba olan 2 muhtar adayının yakınları arasında sabah saatlerinde oy verme işlemi sırasında tartışma çıktı.

Tartışmanın silah, taş ve sopaların kullanıldığı kavgaya dönüşmesi sonucu Müslüm Babacan (39) hayatını kaybetti.

Reşit, Mehmet, Mahmut, Nesih, Murat, Nasih, Hamdi, Rabia, Müslüm, Cemal ve Murat Babacan ile Ali, Güzide, Salih, Ali ve Müslüm Çetindağ yaralandı.

Özel araçlarla Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Balıklıgöl Devlet Hastanesi'ne kaldırılan yaralılar, tedavi altına alındı.

Bu arada, olayı haber alıp hastanelere gelen yaralıların yakınları arasında da zaman zaman tartışma yaşandı. Olayda hayatını kaybeden Babacan'ın bazı yakınları baygınlık geçirdi. Bir kişi, hastane görevlilerince acil servise kaldırıldı.

Kavga nedeniyle polis ekipleri hastanelerde geniş güvenlik önlemi aldı, jandarma ekipleri de olayın ardından köyde güvenlik önlemlerini artırdı.
Olayla ilgili bazı kişiler gözaltına alındı.

DİYARBAKIR'DA 2 ÖLÜ, 3 YARALI

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde muhtar adayları ve yakınları arasında çıkan kavgalarda 2 kişi öldü, 3 kişi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, Buminağa Mahallesi'nde muhtar adayı Şirin Çamlı ile bazı seçmenler arasında henüz belirlenemeyen bir nedenle tartışma çıktı. Tartışma sırasında muhtar adayı Şirin çamlı kalp krizi geçirerek öldü.
Sığınak Köyünde de muhtarlık seçimi nedeniyle iki grup arasında başlayan tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. silahların da kullanıldığı kavgada, Adnan Yalçın adlı bir kişi ile henüz kimlikleri belirlenemeyen 3 kişi yaralandı.Olaylarla ilgili soruşturma sürdürülüyor.


AFYON'DA KAVGA ÇIKTI: 6 YARALI

Afyonkarahisar'ın Çobanlar ilçesine bağlı Göynük köyünde muhtar adayları Ali Şenol ve Bayram Çivril ile kardeşleri arasında oy verme yüzünden çıkan tartışma silahlı kavgaya dönüştü. Kavgada, Ali (45), Ahmet (50), Selaattin (25) Selaattin (15) ve Halil Çivril (20) ile Ahmet Şenol (48) değişik yerlerinden yaralandı.

Yaralılar, Afyonkarahisar'ın değişik hastanelerinde tedavi altına alındı.
Göynük köyünde çıkan silahlı kavga nedeniyle oy verme işlemine bir süre ara verildi. Olay sonrası, Göynük köyünde çıkabilecek olaylara karşı geniş güvenlik önlemleri alındı.

IĞDIR'DA SEÇİM KAVGASI: 3 YARALI

Iğdır'da farklı muhtar adayını destekleyen iki aile arasında çıkan taşlı sopalı kavgada aynı aileden 3 kişi yaralandı.

Merkeze bağlı Yüzbaşılar köyünde muhtar adayı Mahmut Uçrak'ı destekleyen Uçrak ailesinden bir grup ile diğer muhtar adayı İsa Aktaş'ı destekleyen Aktaş ailesinden bir grup köy meydanında karşılaştı. Bu sırada başlayan sözlü tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Taşlı, sopalı kavgada aynı aileden Mehmet, Hasan ve Abdullah Mehmet Uçrak, yaralandı.

Yaralılar Iğdır Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınırken olayla ilgili jandarma tarafından soruşturma başlatıldı.

SABAH

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2009, 13:26
banner218