banner4

Nihat Hatipoğlu'nun 'din değiştirme' görüntülerine tepki

İlahiyatçı Nihat Hatipoğlu'nun canlı yayınındaki iftar programında 13 yaşındaki Ermeni bir çocuğun dinini değiştirmesine çocuğun annesinden büyük tepki geldi.

Nihat Hatipoğlu'nun 'din değiştirme' görüntülerine tepki
banner26

İlahiyatçı ve Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Nihat Hatipoğlu, televizyondan canlı yayınlanan iftar programında, 13 yaşındaki Ermeni bir çocuğun dinini değiştirdi. Annesi, kendisinin haberi olmadan çocuğunun yayına çıkarıldığını açıklayarak olaya tepki gösterdi.

İlahiyatçı Nihat Hatipoğlu, İstanbul Sultanahmet Meydanı'nda yaptığı ve televizyondan canlı yayınlanan iftar programında, 13 yaşındaki Ermeni bir çocuğun dinini değiştirdi.

12 Mayıs Cumartesi günü ATV'de yayınlanan Nihat Hatipoğlu'nun sunduğu iftar programında 13 yaşındaki Arthur'un, Müslüman olmak istediği belirtildi ve Hatipoğlu'nun yönlendirmesiyle çocuk canlı yayında Kelime-i Şehadet getirdi. Hatipoğlu, ayrıca çocuğa ismini değiştirmek isteyip istemediğini de sordu. Çocuk ise "Nihat" ismini istediğini belirtti. Hatipoğlu çocuğun annesinden izin aldıklarını öne sürdü.

Nihat Hatipoğlu'nun programında din değiştirdiNihat Hatipoğlu'nun programında din değiştirdi

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2019, 23:45