banner158

Maaş alamayan işçi çıldırdı

Yozgat’ın Yenifakılı ilçesinde uzun süredir tam maaş alamadığı için icra takibine düştüğü belirtilen işçi, sinir krizi geçirip önce belediye binasının camlarını kırdı, daha sonra da belediye başkanına balta ile saldırdı.

Maaş alamayan işçi çıldırdı
banner152

Yaklaşık 15 aydır çalışanlarına düzenli maaş ödeyemeyen ancak zaman zaman temin ettiği paranın bir kısmını çalışanlarına avans olarak dağıtan Yenifakılı Belediyesi, çalışanlarına bir miktar maaş karşılığı avans ödemesi yapacağını duyurdu.

Belediyenin, 70 çalışana 150"şer lira ödemeye başladığı sırada Ali Ç.

(37) isimli temizlik işçisinin 15 aydır düzenli maaş alamadığını söyleyerek ihtiyacı nedeniyle kendisine daha fazla ödeme yapılmasını istedi. Bunun üzerine tartıştığı muhasebe görevlisi Müzeyyen G"yi (27) darbettiği ileri sürülen Ali Ç.

belediye binası girişindeki yangın söndürme malzemeleri arasından baltayı alarak hizmet binasının camlarını kırmaya başladı.

Ardından Belediye Başkanı Hüseyin Uyar"ın bulunduğu makam odasına girmeye çalışan Ali Ç. olay yerine gelen polis tarafından etkisiz hale getirildi.

Zanlı Ali Ç. karakola götürülürken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Belediye Başkanı Hüseyin Uyar ve muhasebe görevlisi Müzeyyen G"nin de ifadeleri alınmak üzere karakolda bulundukları öğrenildi.

Milliyet

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2010, 18:01