banner158

Kanlı ‘Facebook’ kavgası

Kızların ‘Facebook’ kavgasında kan aktı: 1 yaralı

Kanlı ‘Facebook’ kavgası
banner192

KAYSERİ"de dün akşam sosyal paylaşım sitesi "Facebook"ta belirlenemeyen bir nedenle tartıştıktan sonra parkta buluşan 4 kız kavga etti. Kavgada, 18 yaşındaki A.K. geçen yıl mezun olduğu Mehmet Akif Ersoy Lisesi öğrencisi 17 yaşındaki G.K."yi bacağından bıçakladı.

Dün akşam "Facebook"ta sohbet eden A.K. ile İ.B., belirlenemeyen bir nedenle tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine A.K., İ.B."yi Battalgazi Mahallesi"ndeki Çeçenistan Parkı'nda buluşmaya davet etti. Bu sabah A.K., arkadaşı G.Ü. ile İ.B. de teyzesi Mehmet Akif Ersoy Lisesi öğrencisi G.K."yi yanına alarak bulunan parka geldi. Parkta yeniden tartışmaya başlayan kızlar bir süre sonra kavga etmeye başladı. Kavgada A.K., çantasından çıkarttığı bıçakla G.K."yi bacağından yaraladı.

G.K., yeğeni tarafından Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi"ne kaldırılırken, A.K. ve G.Ü. ise polis tarafından gözaltına alındı.

Hastanede ayakta tedavi edilen G.K., “Kursa gidiyordum. Yeğenim İ.B. "Çabuk gel" diye mesaj attı. Çantalarına bıçak saklamışlar. Daha öncesinden okulda ve "Facebook"ta da tartışmıştık. Herkese sataşıyorlardı” dedi. Sağlık kontrolü için Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi Adli Tıp"a getirilen G.Ü. ve A.K."nin neşeli tavırları ve kameraya el sallaması dikkat çekti. Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı. (DHA)

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2010, 17:50
banner184