banner116
banner92

Hayata böyle tutundu

ANTALYA'da eşiyle yaşadığı problemler yüzünden 35 metre yükseklikteki falezlerden ölüme atlamak isteyen 25 yaşındaki Seniha Aydemir, polis ve itfaiye ekibinin çabasıyla kurtarıldı.

Hayata böyle tutundu
banner94
banner26

İtfaiye eri, yakaladığı kadını düşürmemek için saçlarından tutarak yukarı çekti.
Polisi ve itfaiyeyi alarma geçiren, çevre sakinlerine korku dolu dakikalar yaşatan olay öğle saatlerinde Yavuz Özcan Parkı'nda meydana geldi. Evli ve 2 çocuk annesi Seniha Aydemir, iddiaya göre bir süredir ailevi problemler yaşıyordu. Aydemir problemlerini aşamayınca intihara karar vererek falezlere çıktı. Yaklaşık 35 metre yükseklikteki falezlerin üzerinden kendisini boşluğa atacağını söyleyen kadını görenler, durumu polise bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen polis, Seniha Aydemir'in denize düşmesi ihtimaline karşı deniz polisini bölgeye çağırdı, ambulans ve itfaiyeye bilgi verdi.
Bahçelievler Polis Merkezi Amir Yardımcısı Komiser Seher Yılmaz intihar etmek isteyen Seniha Aydemir'i ikna etmek için uzun süre uğraştı. Geçen hafta aynı parkta başka bir kadını intihar edeceği sırada beline bağladığı halatla kurtaran kadın komiser, bir saat boyunca 2 çocuk annesi kadını ikna etmeye çalıştı. Tüm ikna çabalarına rağmen atlamakta kararlı olduğunu söyleyen Aydemir, “7 yıldır çile çekiyorum. Bu dertlerimden kurtulamıyorum. Tek çare atlayıp kurtulmak” diye ağladı.
Sinir krizi geçirip birkaç kez ayağa kalkarak kendisini boşluğa bırakmaya kalkan Seniha Aydemir polislerin, “Lütfen biraz daha konuşalım” ısrarı üzerine tekrar oturdu. Ancak tüm çabalara rağmen atlayacağını söyleyen Aydemir, ayağa kalkıp kendisini aşağıya atmak için ellerini bıraktığı sırada, polisler ve bir itfaiye eri kadının olduğu yere doğru hamle yaptı. Beline halat bağlı itfaiye eri, kadını saçlarından tutup yukarı çekti.

Baygınlık geçiren ve bir süre yerde yatan Seniha Aydemir'e ayran içirildi. Hastaneye gitmek istemeyen Aydemir, ifadesi alınmak üzere Bahçelievler Polis Merkezi'ne götürüldü.

Vatan

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2010, 19:30
banner118