banner4
banner23

Fırtına Marmaris'te hayatı felç etti!

Muğla'nın Marmaris ilçesinde etkili olan fırtına ve sağanak yağış hayatı felç etti.

Fırtına Marmaris'te hayatı felç etti!
banner19

Marmaris'te akşam saatlerinde başlayan lodos, etkisini artırırken Körfezde dalgaların boyu 4 metreye kadar ulaştı. Fırtına nedeniyle çok sayıda ağaç, çöp konteynırı ve park halindeki motosiklet devrildi. Hızı saatte 60-70 kilometreyi bulan fırtına, limanda demirli bulunan iki tekneyi alabora etti.

Marmaris Yat Limanı’nda bağlı bulunan bir tekne ise dev dalgaların arasında mahsur kaldı. Tekneyi fırtınada kurtarmaya çalışan vatandaşlar dev dalgalara maruz kaldı. Marmaris’te yollar ve sokaklar, ağaç dalları ve palmiye gövdelerinden kopan kabuklarla doldu.

Bu arada, belediye ve emniyet birimleri, hava koşullarının yaratabileceği olası zararların önüne geçebilmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Belediye ekipleri, sürekli su kanalları ve mazgalların giderlerinin açık olup olmadığını kontrol etti.

Meteoroloji yetkilileri, ilçedeki olumsuz hava koşullarının yarın akşam saatlerine kadar etkisini sürdürmesinin beklendiğini ifade etti. Yarın rüzgarın saatteki hızının 60 kilometreyi aşmasını beklenen Marmaris’te vatandaşları tedbirli olmaları konusunda uyarıldı.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2012, 07:31