banner339
banner313

50 kişilik aile hastane bastı

Ailesi kanser hastası kızlarına ötenazi uyguladı

50 kişilik aile hastane bastı
banner448
banner427

İstanbul Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde kan kanseri tedavisi gören ve son günlerinde solunum cihazına bağlı olarak yaşatılan 22 yaşındaki Meryem Topçu'nun ailesi ötenazi uygulayarak kızlarının ölümüne neden oldukları iddia edildi.

İddiaya göre hasta olan kızlarını alıp evlerine götürmek isteyen ve doktorla tartışan yaklaşık 50 kişi olan yakınları saat 16:00 sıralarında Meryem Topçu'ya bağlı solunum cihazını çekerek ölümüne neden oldular. Hastane polisi ve doktorların polis çağırması üzerine hastaneye çok sayıda polis ve cinayet masası ekipleri sevk edildi.

Görevli doktorlar bir kadın yakının solunum cihazının fişini çektiğini belirtirken, cinayet büro amirliği ekipleri Topçu'nun hastanede bulunan tüm kadın yakınlarını olay yerine gelen savcının talimatı ile gözlem altına alarak Asayiş Şube Müdürlüğüne götürdü.

Olayla ilgili olarak 1'i erkek toplam 9 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

DOKTORLAR İFADEYE ÇAĞRILDI

Polis serviste görevli olaya tanık olan doktorların da ifadesine başvurdu. İfade için Gayrettepe'deki Asayiş Şube Müdürlüğü'ne çağırılan görevli doktorlar Meryem Topçu'yu solunum cihazı çekik olarak bulduklarını söyledi. - hürriyet

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2009, 18:45
banner218