iFixit, Logitech donanımlarında kendin yap onarımları için kılavuzlar geliştirirken "belirli ürünler" için yedek parça ve garanti dışı destek sağlayacak. Program, bu yaz ABD'de iki popüler aksesuar desteğiyle başlayacak: Logitech MX Master ve MX Anywhere fare modelleri.

Yeni bir Repair Hub web sitesinde bulunan kendi kendine onarım programı, orijinal Logitech yedek parçalarını ve pillerini kullanıyor. iFixit, gerekli parçalar, aletler ve hassas bir tornavida ucu seti dahil olmak üzere belirli bir onarım için ihtiyacınız olan her şeyi içeren parçaları alakart veya kit halinde sipariş edebileceğinizi söylüyor. Şirketler henüz paketler veya yedek parçalar için fiyatlandırma açıklamadı.

Girişim, son yıllarda başlayan daha geniş bir eğilimin parçası. Apple, geçen yıl bir iPhone onarım programı başlattı; o zamandan beri programa  Mac'ler ve Apple Studio Ekranı için destek de eklendi. Google ve Samsung, bazı amiral gemisi cihazları için benzer programlar ekledi. Ürün ömürlerini uzatarak e-atıkları azaltmak gibi en bariz avantajın yanı sıra potansiyel olarak onarım düşünen müşterilere birkaç kuruş tasarruf ettirmek..

Amazon, Prime Video için reklam destekli bir katman planlıyor Amazon, Prime Video için reklam destekli bir katman planlıyor

Logitech COO'su Prakash Arunkundrum, "Tüketiciler genellikle ürünlerini onarmanın ve ömrünü uzatmanın yollarını bulmakta zorlanıyor" dedi. “Daha döngüsel bir ekonomiye geçişte aktif rol oynamak isteyen markalar ve daha geniş değer zincirleri tarafından daha çok şey yapılabilir. Daha iyi tasarımlar geliştirmek ve tüketicilerin ürünlerimizin ömrünü uzatmak için kendi kendine onarım seçeneğine sahip olmasını kolaylaştırmak için iFixit ile iş birliği yapabileceğimiz için heyecanlıyım."