Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayeti davasında Seren Serengil'e zorla getirilme kararı! Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayeti davasında Seren Serengil'e zorla getirilme kararı!
Hem geri kalmış hem de gelişmiş toplumlarda önde gelen sağlık sorunlarından biri olmaya devam eden küf, tüm dünyada özellikle bebek ve çocuk ölümlerine neden olabiliyor.

Daha çok nem oranının yüksek olduğu havasız ortamlarda yaşanan küf sorunu, hem evlerimize hem de sağlığımıza zarar veriyor. Ancak görüntüsü ve kokusu rahatsız etmediği sürece çoğu insan küfün varlığından haberdar olmuyor. Çok belirgin bir şey görmedikçe pek önemsenmeyen bu sorun nedeniyle sürekli hasta olanlar hatta hayatını kaybedenler bile var. Onlardan biri de iki yaşındaki Awaab Ishak.

Ishak, Aralık 2020'de İngiltere'nin Manchester şehrinde ailesiyle birlikte yaşadığı tek yatak odalı dairede küfün neden olduğu solunum rahatsızlığından hayatını kaybetti. Babası Faisal Abdullah küf sorununu ev sahibine daha önce bildirdiğini ancak herhangi bir işlem yapılmadığını söyledi. Bu sorunu ilk olarak 2017’de dile getiren babaya sadece bir keresinde küflü bölgeyi boyaması söylendi.