banner158

Kudüs, İsrail'in Hakkıdır

Bunu söylemekten ve yazmaktan büyük hicap duysam da, günümüz Müslümanlarına, o Müslümanların yaşantısına ve yönetim tarzlarına baktığım da diyorum ki bu şartlar altında Kudüs, İsrail'in hakkıdır.

NEDEN Mİ?

18 Ekim 2011 tarihinde İsrail ile Hamas arasında varılan esirlerin takası anlaşması doğrultusunda İsrailli asker Gilat Şalit'in serbest bırakılması karşılığında 1027 Filistinli tutuklu ve hükümlü serbest bırakılmıştır.

YANİ BİR TEK İSRAİLLİ ASKER KARŞILIĞINDA 1027 FİLİSTİNLİ

Bu ne demek biliyor musunuz? İsrail için her İsrailli çok kıymetlidir. Ve İsrail hiç bir vatandaşından vazgeçmez. Hiçbir vatandaşını yarı yolda bırakmayan bir devletin mensubu olsanız o devlete sadakatiniz nasıl olur bir düşünün...

ABD senatosu tarafından 1995 yılında alınmış bir karar, Yahudi lobisinin Trump üzerinde kurduğu baskı neticesinde sonuca ulaştı. Trump öyle bir noktaya getirildi ki; ya ABD başkanlığı koltuğunu bırakacak ya da Kudüs'ü İsrail'in başkenti ilan edecekti. Onun açısından düşünüldüğünde fazla seçeneği yoktu.

Bu noktada önemli olan Trump'ın ya da Yahudi İsrail devletinin ne yaptığı değil Müslüman bireyler ve devletlerin tavrının ne olduğudur.

21 Kasım 2017 tarihinde yani yaklaşık 2 hafta önce Ben Tzion isimli bir Yahudi, müşriklerin girmesi yasak olan Medine'de Mescid-i Nebevinin dibine kadar girip resimler çekti ve bunu kişisel sosyal medya hesaplarında paylaştı. Bu paylaşımlar Müslüman halkı bilhassa Suudi vatandaşları rahatsız etmesine rağmen, aynı günlerde Suudi Arabistan veliaht prensi bir açıklama yapıp “2018 yılından itibaren ülkeyi ziyaret etmek isteyenlere vize vereceğini bunun da nedeninin petrole bağımlılığı ortadan kaldıracak gelir beklentisi olduğunu” ifade etti. Yani anlayacağınız artık isteyen tüm müşrikler bir şekilde kendilerine yasaklanmış bölgelere de girebilecekler. Çok ilginçtir ki, bizi yaratan Allah zaman içerisinde Müslümanların Suudi veliaht prensi Muhammed Bin Salman gibi birtakım alçaklar tarafından yönetileceğini bildiği için Tevbe Suresi 28. ayeti indirmiştir. Bu ayette Müşrikler (Allah'a ortak koşanlar) sadece bir necistir (pisliktir). Artık bu yıldan sonra Mescid-i Haram'a yaklaşmasınlar. Ve eğer yoksulluktan korkarsanız, Allah şayet dilerse (Kendi) fazlından sizi yakında zenginleştirecektir. Muhakkak ki Allah; Alîm'dir, Hakîm'dir demiştir.

Yani parasızlıktan ve fakirlikten korkarak Allah’ın yasak kıldıklarını serbest bırakmayın demiş ama herhalde Suudi prensi bu ayeti okumamış ya da okumuş ama anlayamamış.

Aynı dönemde İsrail Enerji bakanı Yuval Steinitz bir açıklama yaparak; Suudi Arabistan ile İsrail'in, İran'a karşı ortak endişeler taşıdığını ve bu nedenle gizli iletişim halinde olduğunu açıkladı. Çok ilginç değil mi? Müslüman bir devlet bir başka Müslüman devlete zarar vermek için İsrail ile flört ediyor. Allahuekber!

ABD'nin Kudüs kararından sonra Şii Lider Mukteda EL Sadr , Necef'te yaptığı basın açıklamasında, “Suudi Arabistan'ı liderlik ettiği İslam koalisyonunu harekete geçirerek, hemen Kudüs'ü kurtarmaya yönlendirmeye çağırıyorum. Direniş güçleri (milis gruplar) ciddiyse İsrail'e karşı savaşan ilk asker ben olurum” ifadesini kullandı.

AMA TABİKİ DİĞER MÜSLÜMAN DEVLETLERDEN ÇIT ÇIKMADI, KINIYORUZ DEMEK DIŞINDA.

DEVLET YÖNETİCİLERİ BÖYLE İKEN HALK NE DURUMDA, HALK DA KINIYOR

BEN DE SADECE LAF OLSUN DİYE KINAYAN HERKESİ KINIYORUM!

Son olarak sabah okuduğum bir haber beni çok rahatsız etti. Televizyon ve tiyatro oyuncusu Hakan Yılmaz gece eşiyle beraberken kendini mafya zanneden bir gurup terbiyesizin saldırısına uğramış, hem kendisi hem eşi dayak yemiş. Şimdi size sesleniyorum ey ABD'nin KUDÜS kararını kınayan Müslüman erkekler; siz eşiniz ile birlikte yürürken ve ortada hiçbir neden yokken 3-5 tane sözüm ona hayvan gelse size ve eşinize saldırsa, ikinizi dövse, sonrada karakolda serbest bırakılsalar ve ülkede ne devlet yöneticileri nede vatandaşlardan size sahip çıkan olmasa siz ne hissederdiniz?

Eğer samimi Müslümanlarsanız bırakın Kudüs'ü önce kendi sokağınızda yapılan haksızlıklara sesinizi çıkartın!

Önce aranızdaki pislikleri temizleyin ki, Kudüs Müslümanların hakkıdır diyelim, değilse ilk başta söylediğim gibi halkını koruyan, batılda olsa inandığı dinin gereğini yapan ve bunun için tüm dünyayı karşına alan İsrail'in hakkıdır Kudüs. Vesselam…

 

Aydınpost ANDROID'de TIKLA İNDİR!   Aydınpost APPSTORE'da TIKLA

banner188