• BIST 107.445
 • Altın 152,893
 • Dolar 3,7155
 • Euro 4,3686

  Kriz Didim'de ressam yarattı

  30.05.2009 16:35
  Tüm dünyayı etkisi altına alan ekonomik kriz insanları mesleklerinin dışında farklı çalışma alanlarına itiyor.
  Kriz Didimde ressam yarattı
  Kriz Didim'de ressam yarattı Kriz Didim'de ressam yarattı Kriz Didim'de ressam yarattı

  Didim Altınkum"da bir kafenin işletmeciliğini yapan Murat Basım, krizin etkisiyle işerin kötü gitmesiyle resim yapmaya başladı. 1994 den yılından beri Didim"de yaşayan Basım, tüm dünyanın etkilendiği ekonomik krizin Türkiye"yi de etkilemesiyle birlikte işletmesinde yaşadığı sıkıntılı günlerde resme olan yeteneğini keşfederek yağlı boya tablo çalışmalarına başladığını belirterek, “Krizin bana hediyesi yeteneğimi keşfetmem oldu. Hayatımda hiç resim yapmamıştım. Böyle bir yeteneğim olduğunu bilmiyordum” dedi.
  Geçtiğimiz kış aylarında işletmesinde yaşadığı sıkıntılı günlerde resim yapmanın kendisine uğraş olabileceğini ve bu sebepten dolayı yağlı boya tablolar yapmaya başladığını söyleyen Basım, işe öncelikle yağlı boya resim çalışmalarıyla ilgili internet üzerinden teknik bilgiler okuyarak başladığı ifade etti. Basım, sistemli olarak tablolar yapmaya başladığını ve tabloların yapım aşamasından soyut resim yapmaktan daha faza keyif aldığını anladığını ifade ederek, tablolarında iyi ve kötü temasını bir arada yansıttığını kaydetti. Yaptığı açıklamada içinde bulunduğu ekonomik sıkıntının bu anlamda işe yaradığını belirten Basım, “Geçmişte farklı işletmelerde müdürlük yaptım Ve şu an kendi barımın işletmeciliğini yapıyorum. Yaşanan kriz herkesi etkilediği gibi bizi de etkiledi. Krizin yarattığı sıkıntılı ortam beni yağlı boya tablo çalışmaya itti” diye konuştu.
  Basım, yağlı boya çalışmalarını kendi barında sergilediğinin altını çizerek, şunları söyledi: “İngilizlerin ve Türklerin çalışmalarıma gösterdikleri ilgiden dolayı mutluyum. 6 aydan beri çalışmalarımı sürdürüyorum. Birçok kişiden olumlu tepkiler aldım. İleride koşullara bağlı olarak çalışmalarımı profesyonel anlamda yapıp sergilemeyi hedefliyorum. Krizin bana getirdiği tek şey sanatsal anlamda gelişim oldu. Müşterilerim arasında profesyonel resim çalışmaları yapan kişiler var. Onlardan güzel tepkiler alıyorum. İleri süreçte profesyonel ressamlarla ortaklaşa çalışmalar yapmayı düşünüyorum. Bu durum yaptığım işe olan motivasyonumu arttırıyor. Umuyorum ki ileri süreçte yurt dışında ve içinde hem ülkemin hem de Didim"in adını tablolarımla duyurma fırsatını ve şansını yakalayabilirim”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim