Bitcoin fiyatı yükseliş ivmesinde bir kayıp gösteriyor. Uzmanlar, bunun nedeninin yatırımcıların kar realizasyonu yapması olabileceğini belirtirken Bitcoin'in daha düşük bir dip hareketine doğru yönelebileceğini söylüyor.

Bloomberg Intelligence'ın kıdemli makro stratejisti Mike McGlone'a göre, kripto para piyasası 2023 boyunca şimdiye kadar iyi performans gösteriyor, ancak yakın vadede dikkatli olunması gerekiyor. McGlone, son zamanlarda, piyasanın büyük bir düzeltme nedeniyle olabileceğini öne sürdü.

McGlone, Twitter'daki bir gönderide takipçilerine risk varlıkları zirve yaparsa Ethereum (ETH) için 2.000 dolarlık ve Bitcoin (BTC) için 30.000 dolarlık bir fiyatı yeterli bulmalarını söyledi.

McGlone, "Piyasalar, durgunluklarda normal olan dezenflasyona uyum sağlamanın ilk günlerinde olabilir, ancak Fed geçmişte olduğu kadar kolay gevşemeyebilir" dedi.

‘Bekleyen 200 milyon $’lık yatırımı başlatıyoruz’ ‘Bekleyen 200 milyon $’lık yatırımı başlatıyoruz’

KRİPTONUN YERİNE ALTIN ÖNGÖRÜSÜMcGlone, Bitcoin ve Ether'in yakın vadede geri çekilebileceği konusunda uyarıda bulunurken, altının devam eden finansal kargaşadan en çok yararlanan taraf olduğunu düşündüğünü söyledi.

Bloomberg stratejisti, Yahoo Finance ile yaptığı bir röportajda , "Altının ons başına 2.000 dolar seviyesinin üzerine çıkması ve asla geriye bakmaması bence kaçınılmaz. Ve kilit katalizör, ABD'de hisse senetlerinin potansiyel olarak yuvarlanmasıdır. Bunu sadece altının yükselmesi için bir katalizör olarak görüyorum. Gerçekten yükseldiğim birkaç emtiadan biri çünkü her şey aşağı doğru deflasyonist eğilimlere doğru eğilmeye başlıyor. Fosil yakıtlardaki deflasyon, altın enflasyonunu teşvik ediyor. Ve bence bu sadece devreye girmeye ve mükemmelleşmeye başlıyor." diye konuştu.