Kripto para analistleri, maliyetin altına düşerse Bitcoin fiyatının kripto madenciliği faaliyetlerinde kesinti yaratabileceği uyarısında bulundu.

Tokat'taki 30 Ağustos resepsiyonuyla ilgili MSB'den açıklama: Olaya karışanlar görevden alındı Tokat'taki 30 Ağustos resepsiyonuyla ilgili MSB'den açıklama: Olaya karışanlar görevden alındı
Bybit Türkiye Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü, Bitcoin’de görünümün bir hayli zayıfladığna dikkat çekerek şu tespitlerde bulundu: “Terra’nın batmasının ardından Celcius ve 3A Capitals’ın da batması stresi sürüyor. Bir Twitter hesabından yapılan paylaşımla halka açılmak isteyen Circle’ın rakamları bazı hesaplar tarafından şüpheli bulundu.

Circle'ın 2022'nin ilk çeyreğinde 500 milyon dolar kaybettiği ve şu anda yıl için toplamda 1,5 milyar dolar kaybetme yolunda olduğu tahmin ediliyor. Piyasa bunun baskısını hissederken, Circle 55 milyon dolarlık pazar büyüklüğü ile 66 milyon dolarlık büyüklüğe sahip Tether’in hemen gerisinden geliyor. Circle konusunu fazlasıyla ciddiye alıyoruz fakat bu rakamları doğrulayamasak da piyasada bu konu hakkında yer alan haberlerin fiyatlamalar açısından iyi olmadığını söyleyebiliyoruz.”

BITCOIN ALIMI RİSKLİ

Spot Bitcoin ETF’ine izin veremeyen SEC’e dava açılmasına da değinen Süllü, “Dünyanın halka açık en büyük madencilik firması olan Marathon da Montana’daki kötü hava koşulları nedeniyle 30.000 madencinin operasyonlarını aksattığı belirtildi.

Fiyatsal açıdan değeri etkilemez ama Bitcoin’in 19.000 doların gerisine inmesi madencilerin üretim faaliyetlerini durdurma noktasında etkileyeceği için 19.000 doların gerisinde yoğun satış baskısı ile karşılaşabiliriz. Madencilerin hemen hemen ortalama maliyetleri 18.000 dolar seviyelerinden geçiyor. Bu rakama madencinin borç yükümlülükleri ayrıca dahil değil. BTC/USDT’yi teknik olarak ele aldığımızda; yatay kanalından çıkan BTC’de en yakın destek 18.700 ve 17.300 seviyesinden geçiyor. Görünüm itibariyle zayıf seyrin sürdüğü Bitcoin’de alım pozisyonları riskli olabilir" sözlerine yer verdi.