Instagram ücretli bir özellik üzerinde çalışıyor! Instagram ücretli bir özellik üzerinde çalışıyor!
Geçtiğimiz yılın kasım ayında iflas başvurusunda bulunan FTX, kripto para dünyasında deprem etkisi yaratmıştı. Ancak bu depremin etkileri henüz bitmemiş gibi gözüküyor.

Çökmüş olan kripto para borsası FTX, iflas başvurusu yaptığı vakitten sonra toplamda 415 milyon dolar değerinde kripto paranın hacklendiğini açıkladı. Şirket, bu paranın 323 milyon dolarlık kısmının uluslararası borsada, 90 milyon doların ABD'de ve kalan 2 milyon dolarında Alameda Research'ten çalındığını açıkladı. 

FTX'in yeni CEO'su John Ray, iflas başvurusu yaptıkları andan beri 415 milyon dolar değerinde kripto paranın hackerler tarafından çalındığını ifade etti.

FTX, bu paranın323 milyonluk kısmının uluslararası borsada, diğer 90 milyon doların ise ABD borsasında hacklendiğini belirtti. Kalan 2 milyon doların ise Alameda Research'ten çalındığı ifade edildi. 

Binance'ın eski en büyük rakibi FTX, 2019'da kurulmuştu. Kripto para borsası, şirketler, iş insanları ve topluluklardan büyük destek görüyordu. Zaman geçtikten sonra olağanüstü bir büyüme kaydeden FTX, dünyada en önemli olan kripto para borsaları arasına girmişti.

Ancak bu başarı kısa sürdü. FTX, 11 Kasım 2022 tarihinde iflas başvurusunda bulunmuştu ve kripto para dünyası resmen sallanmaya başlamıştı. Kripto paralar yoğun düşüşler kaydetmiş, Binance ve FTX arasında büyük gerilimler yaşanmıştı. 

FTX'i kuran Sam Bankman-Fried, bu süreçte Alameda Research isimli bir şirketi fonlamak ve diğer yatırımlar için FTX kullanıcılarından milyarlarca dolar çalmakla suçlandı.

Tüm suçlamaları reddeden Bankman-Fried, geçtiğimiz ayda Bahamalar'da tutuklanıp ABD'ye iade edilmişti. Fried, hukuki süreçten sonra 250 milyon dolar kefalet ve ev hapsi şartıyla serbest bırakılmıştı.