• BIST 108.489
 • Altın 152,734
 • Dolar 3,6704
 • Euro 4,3242

  KPSS önlisans ve ortaöğretim başvuruları başladı

  09.07.2014 09:42
  KPSS ortaöğretim ve ön lisans ile 2014 Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT-Ortaöğretim/Ön Lisans) başvuruları başladı.
  KPSS önlisans ve ortaöğretim başvuruları başladı
  KPSS önlisans ve ortaöğretim başvuruları başladı KPSS önlisans ve ortaöğretim başvuruları başladı KPSS önlisans ve ortaöğretim başvuruları başladı

  ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre, KPSSön lisans düzeyinde 27 Eylül'de,ortaöğretim düzeyinde 28 Eylül'de, DinHizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT-Ortaöğretim/Ön Lisans) ise 18 Ekim'de yapılacak.

  Sınava başvuru işlemleri (DHBT'ye ortaöğretim veya ön lisans düzeyindekatılacaklar dahil), 24 Temmuz'da sona erecek ve bu süre uzatılmayacak.Başvuruların yürütüleceği merkezler, ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr adresinde yayımlanacak.

  KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans'a, ortaöğretim ve ön lisans mezunları ile mezun olabilecek durumda olan adaylar girecek. Bu durumda olan adaylardan, Diyanet İşleriBaşkanlığında din hizmetlerinde görev almak isteyenlerin de bu sınavla Din HizmetleriAlan Bilgisi Testine (DHBT-Ortaöğretim/Ön Lisans) katılmak için başvuru yapmalar gerekiyor. Süresi içinde başvurusunu tamamlamayan adaylar, 27-28 Eylül'de yapılacak2014-KPSS'ye ve 18 Ekim'de yapılacak Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testine (DHBT)katılamayacak.

  Adayların başvuru öncesi sınav ücretini yatırmış olması gerekiyor. Sınav ücretiniyatırmak başvuru için yeterli değil. Sınav ücretini yatırmış olsa bile sınava başvuruişlemini, kılavuzda ya da duyurularda belirtildiği şekilde tamamlamayanların sınavakatılmaları mümkün değil.

  İnternetten bireysel başvuru yapacak adayların, başvurularının tamamlanabilmesi içinbaşvurularını onaylamaları ve ekranda "Başvuru işlemi başarıyla tamamlandı" açıklamasını mutlaka görmeleri ve kayıt bilgilerinin bir dökümünü yazıcıdan edinmeleri gerekiyor.

  Merkez aracılığıyla başvuran adaylar, Aday Başvuru Kayıt Bilgilerinde yer alan başvurubilgilerinin doğruluğunu kontrol etmek amacıyla görevli tarafından kendilerine verilençıktıyı kontrol ettikten sonra, çıktı üzerinde yer alan onay kodunu görevliye bildirecek ve görevli onay kodunu sisteme girdikten sonra başvuru tamamlanacak. Onay kodu girilmeyen başvurular tamamlanmayacağı için geçersiz olacak ve sorumluluk adaya ait olacak.

  Başvuru merkezleri, resmi iş gününde ve resmi iş saatlerinde başvuru alacakinternetten bireysel başvurular 24 Temmuz'da saat 23.59'da sona erecek.

  Başvurusunu tamamlayanların süresi  çinde ÖSYM'nin internet sayfasında bulunanAday İşlemleri Sisteminden (ais.osym.gov.tr) bilgilerini mutlaka kontrol etmesi,başvurusunun tamamlandığını teyit ederek, başvuru kayıt bilgilerinin yazıcıdan bir dökümünü edinmesi gerekiyor.

  Adaylar, Kılavuz ile Aday Başvuru Formuna, süresi içinde ÖSYM'nin  http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşacak. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacak. KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans Kılavuzunda; başvurma, sınav,değerlendirme ve  yerleştirmeNile ilgili ayrıntılı bilgiler yer alıyor. Sınava başvuracakadayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekiyor. Adayların başvurularınıtamamladıktan sonra başvuru süresi içinde ÖSYM'nin http://ais.osym.gov.tr internetadresinden başvuru bilgilerini kontrol etmeleri gerekiyor.

  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve kişilik haklarını hiçe sayan yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim