• BIST 109.330
 • Altın 155,894
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  Koşmaz'dan AYTO'ya ziyaret

  10.03.2009 09:38
  TOBB Başkan Yardımcısı Bülent Koşmaz AYTO'yu ziyaret etti.
  Koşmazdan AYTOya ziyaret
  Koşmaz'dan AYTO'ya ziyaret Koşmaz'dan AYTO'ya ziyaret Koşmaz'dan AYTO'ya ziyaret

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, aynı zamanda Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Koşmaz ile Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yaşar Coşkun, Aydın Ticaret Odası"nı (AYTO) ziyaret ederek Meclis Başkanı Mustafa Ali Parmaksız ve Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Hakkı Dokuzlu ile görüşmelerde bulundular.
  Bülent Koşmaz, ziyaretin Aydın Ticaret Odası Meclis ve Yönetim Kurulu Başkanlıklarına yeni seçilen başkanları kutlama ve tebrik ziyaretinin yanında Aydın Ticaret Odası olarak iki yıldır sürdürülmekte olan zeytin fidanı dağıtımı projesi ile ilgili olduğunu belirtti. Kendisin de yakından takip ettiği “Aydın İnciri” coğrafi işaret tescili ve memecik cinsi zeytinin dikiminin yaygınlaştırılması çalışmalarından dolayı Aydın Ticaret Odasını tebrik ederek, emeği geçenlere teşekkür etti. Koşmaz ziyarette yaptığı konuşmada “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu"nu 19 Şubat 2009 günü Aydın Sanayi Odası ve Aydın Ticaret Borsası ile birlikte yapmış olduğunuz ziyaret esnasında dile getirdiğiniz ADÜ Ziraat Fakültesi ile zeytin fidanı yetiştirme fidanı projesine TOBB olarak destek verilmesi talebiniz Ege Bölgesini temsilen TOBB Yönetim Kurulunda bulunmam nedeniyle ilgilenmem için Sayın Başkan tarafından bana iletildi. Ziraat Fakültesi bünyesinde yetiştirilecek, aşılanacak ve bakımları yapılacak bu projeye TOBB"un destek vereceğini umuyorum. Desteğin verilmesi için de elimden gelen gayreti göstereceğim” dedi.
  Aydın Ticaret Odası Meclis Başkanı Mustafa Ali Parmaksız ile Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Hakkı Dokuzlu, Bülent Koşmaz ve Yardımcısı Yaşar Coşkun"un ziyaretlerinden dolayı memnun olduklarını ifade ederek, tarım ağırlıklı ekonomileri olan Aydın ve Manisa"da tarımın dışında tutulacak bir ekonomik modelin tutarlı olmayacağını, bu nedenle Ticaret Odalarının ilin sembol tarım ürünlerinin sürdürülebilir bir yapıya kavuşmaları için çalışmalarda bulunmalarının kaçınılmaz olduğunu belirttiler. Bülent Koşmaz"a dağıtımı yapılan ve dağıtıma hazırlanan zeytin fidanı projesi ile bilgiler vererek “TOBB tarafından verilecek desteğin projeye önemli bir katkı sağlayacaktır. Aydın Ticaret Odası olarak bu projeyi Aydın Ticaret Borsası ve Aydın Sanayi Odası ile paylaşmak istiyoruz. Bu talebimizi TOBB Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu"na ilettik size de iletiyoruz. Aydın"daki Odalar ve Borsalar olarak bundan sonra birlikte hareket etme konusunda prensip anlaşması yaptık” dediler.
  AYTO tarafından Bülent Koşmaz"a ziyareti anısına plaket takdim edildi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim