• BIST 109.330
 • Altın 155,894
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  Köşk'e meslek yüksek okulu

  19.08.2009 13:23
  AK Parti Aydın Milletvekili ve önceki dönem Kültür ve Turizm Bakanı olan Atilla Koç, memleketi olan Köşk’e yüksek okul kazandırmak için kolları sıvadı.
  Köşke meslek yüksek okulu
  Köşk'e meslek yüksek okulu Köşk'e meslek yüksek okulu Köşk'e meslek yüksek okulu

  İlçeye yüksek okul kazandırmak için Atilla Koç"un girişimleriyle kurulan vakıf aracılığı ile Köşk İlçesi"nde 3 ayrı yüksekokul kurulacağı belirtildi. Yüksek okulların temelinin Ekim ayı içerisinde atılacağını ve inşaatın bir yıl içerisinde tamamlanacağını açıklayan Atilla Koç, bu konuda tüm Köşklülerden destek beklediğini söyledi.
  Köşk Belediye Parkı"nda düzenlenen basın toplantısına Atilla Koç"un yanı sıra Köşk Kaymakam Vekili Sultanhisar Kaymakamı Orhan Mardinli, Köşk Belediye Başkanı Rıfat Kadri Kılıç, Köşk AK Parti İl Genel Meclisi Üyeleri Alim Yavaş, Cengiz Ülgen ve çok sayıda vatandaş katıldı.
  Konuşmasını AK Parti"nin üniversitelere verdiği önemi anlatarak başlayan Atilla Koç, aydınlığa çıkmak için ilmi yüceltmek gerektiğini belirtti. Türkiye"de üniversite açılmasındaki önemli bir yolu Turgut Özal"ın kat ettiğini ifade eden Atilla Koç, Turgut Özal"dan sonra AK Parti hükümetinin bu işe ağırlık verdiğini ve kendileri döneminde 80 tane üniversite kurulduğunu dile getirdi. Şuanda Türkiye"de 80"i devlet 50"side vakıf üniversitesi olmak üzere 130 üniversite bulunduğunu dikkat çeken Koç, “Ülkemizde maalesef kalifiyeli ara eleman sıkıntısı yaşanmaktadır. Bunun sebebi yanlış zihniyetin "İmam Hatiplerin" önüne kapatacağım derken meslek liselerinin önünü kapatmasıdır. Ama inşallah YÖK"ün almış olduğu kararla meslek liselerinin önü açılacak. Biz okullaşmayı çok önem veriyoruz. Bu doğrultuda ilçemizde 3 tane yeni meslek yüksek okulunun yapılması için üniversitemizin rektörü ve YÖK başkanıyla bir görüşme yaptık. Ülkemizde meslek yüksek okullarının artması için biz Köşklüler olarak da bu işe katkıda bulunacağız. İlçemizde açılacak olan meslek yüksek okullarının inşaatını biz Köşklüler yaptıracağız. Bunun için Köşk Kültür ve Eğitim Vakfını (KÖŞKEV) kurduk” dedi.

  “BİNA İÇİN 2.5 MİLYON TL"YE İHTİYACIMIZ VAR”
  Yüksek okul binasının yapımı için ihaleye çıkılmayacağını ifade eden AK Parti Aydın Milletvekili Atilla Koç, inşaatın götürü usulüyle yapılacağını belirtti. İnşaatta Köşklülerin çalışacağını kaydeden Atilla Koç, “İnşallah ilçemize 3 ayrı meslek yüksek okulunun binasını tamamlamak için Ramazan Bayramı"ndan sonra Ekim ayı içerisinde Köşk Tepesinde binanın temelini atacağız. Binaların tamamlanması için 2.5 Milyon TL"ye ihtiyacımız var. Bu parayı Köşkümüzün ileri gelenlerinden vatandaşlarımızdan denkleştirip bir araya getireceğiz. Açılacak olan Zeytin, İncir ve Sert Kabuklu Meyveler Meslek Yüksek Okulları"nda 2 bin 500 yakın öğrenci okuyacak. Bu da ilçemize ayrı bir katma değer sağlayacak. Öğrencilerin barınma sorununu ise TOKİ ve özel teşebbüsün yapacak olduğu yurtlarla çözeceğiz. Burada açılacak olan okullar Aydın"a yakınlığı sebebiyle ayrı bir tercih faktörü oluşturacak. Şuanda binanın projesi çizilmiş durumda. İnşaat tek blok olacak. İnşallah binayı bir yıl içerisinde tamamlayacağız” şeklinde konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim